Pradinis / Mokslas ir švietimas / Sėdėjimas artina prie mirties

Sėdėjimas artina prie mirties

Mokslininkai mums piešia nūrią ateitį: sėdimas darbas ar poilsis artina prie mirties, –  rašoma „The British Journal of Sports Medicine“ paskelbtame tyrime.

Straipsnyje pristatomas tyrimas, kurį atliko Australijos mokslininkai. Tyrimo metu buvo ištirta 12 tūkst. suaugusių iš Australijos. Jų buvo paprašyta atsakyti į klausimus apie jų sveikatą, ligas, turimus žalingus įpročius ir kiek laiko šie praleidžia žiūrėdami televiziją ir sėdėdami.

Nors tyrimas buvo orientuotas į pasyvų poilsį (ne tik televizijos žiūrėjimą), sėdimą darbą ir sukeliamą grėsmę žmogaus gyvenimo trukmei, tyrėjai daugiausiai dėmėsio skyrė būtent televzijos žiūrėjimui. Rezultatai privertė sunerimti vyresnius nei 25 metų amžiaus asmenis. Pasak tyrėjų, kiekviena valanda praleista žiūrint televiziją, sutrumpina gyvenimą beveik 22 minutėmis.

Mokslininkai sako, kad net sportas čia gali nebegelbėti. Jeigu per dieną skiriate valandą mankštai, tačiau sėdite daugiau nei šešias valandas, mankšta gali neatnešti didesnės naudos. Mokslininkai pažymi, kad sėdėti daugiau nei po keturias valandas per dieną yra rizikinga.

Straipsnis parengtas įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „NVO, veikiančių mokslo sklaidos srityje, tinklo stiprinimas, plėtojant jo institucinius gebėjimus“.

LSBP-logo-h-525px

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: