Pradinis / Kultūra / Šiaulių miestą drebino „Šiaulių naktys 2014“

Šiaulių miestą drebino „Šiaulių naktys 2014“

Penktadienio pavakarę triukšmingai prasidėjo „Šiaulių naktų 2014“ invazija į didžiausią Šiaurės Lietuvos miestą. Pirmieji „Šiaulių naktų 2014“ atidarymą skelbė baikeriai, galingais motociklais įvažiuodami tiesiai į miesto pėsčiųjų bulvarą, o lygiai 19 val. pažeme praskrido ir karinių oro pajėgų lėktuvas.

Žiūrovų antplūdis

Renginys sulaukė tokio žiūrovų antplūdžio, kokio galėtų tikėtis tik didžiausių Europos miestų festivaliai. Centrinėje miesto gatvėje susidarė nemažos spūstys. „Mums šiandien gali pavydėti ir milijoninių miestų renginių organizatoriai. Pažiūrėkit, bulvare vaikšto tiek žmonių, kiek negyvena visuose Šiauliuose!“ – sakė viena iš festivalio organizatorių Saulė Žukauskaitė.

Užplūdę šventę miestiečiai ir miesto svečiai skubėjo įsigyti „Šiaulių naktų 2014“ respublikos pasų. Už simbolinį mokestį kiekvienas galėjo tapti visateisiu respublikos piliečiu ir garbingai įžengti į šventės teritoriją.

Šventė mažiems ir dideliems

„Šiaulių naktų 2014“ respublika buvo suskirstyta į šešis rajonus. Kantri muzikos mėgėjai galėjo atvykti į šventinį koncertą ir pasveikinti legendinę Šiaulių grupę „Jonis“ 30 metų jubiliejaus proga. Pagrindinėje „Šiaulių naktų 2014“ scenoje prie P. Višinskio paminklo visą vakarą netilo džiazo garsai. Muzikinių pasirodymų gausa nenusileido ir vadinamoji Pasienio scena.

Norintieji pramankštinti kūną ir protą galėjo žaisti milžiniškais šachmatais ar dalyvauti pilvo preso varžybose. Meniškas sielas traukė Naisių teatro spektaklis „Beprotiškai fantastiškos Vytauto Kernagio dainos“, iki vėlaus vakaro atviri miesto muziejai, galerijos, pristatančios savo koncertines programas. Vilniaus universiteto kinetinis teatras traukė akį 3D projekcijomis ant miesto sienų ir spektakliu. Spaustuvė „Brukne.com“ kvietė dalyvauti linksmoje fotosesijoje. Per ją kiekvienas turėjo unikalią galimybę apsivilkęs chalatu atsigulti į lovą pačiame miesto centre.

Vaikus viliote viliojo saldumynų miestelis, lėktuvėliai, nuotoliniu būdu valdomų automobilių varžybos. Meninio ugdymo vaikų darželis „Mažylis“ kvietė kasdienybę papuošti pasakomis ir nuspalvinti pėsčiųjų bulvarą.

Lietuvai skaičiuojant paskutinius mėnesius iki euro įvedimo, buvo surengta atsisveikinimo su litais akcija – visi miesto svečiai kūrė skulptūrą iš centų. Ir visa tai – tik maža dalis pirmąjį „Šiaulių naktų 2014“ vakarą surengtų pramogų.

Duoklė sportui

Pirmoji naktis pasižymėjo menais, o antrąjį šventės vakarą žmonėms pasiūlyta itin daug sportinių užsiėmimų.

Amfiteatre buvo rodoma tiesioginė krepšinio rungtynių tarp Lietuvos ir Meksikos transliacija, o iš karto po jos prasidėjo didžiausias protų mūšis mieste. Antano Sireikos krepšinio akademija rengė akciją „Pataikyk į krepšį“. Taikliausi dalyviai buvo apdovanoti specialiomis dovanomis. Vyko 5 km bėgimas, akis traukė aikido, regbio, dviratininkų ir riedlentininkų pasirodymai. Pasirodymą rengė ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai. Iš Vilniaus atvykęs šamanas kvietė drąsiausius šventės dalyvius pereiti per karštas žarijas arba stiklus.

Kaip ir pirmąją renginio dieną, šeštadienį vyko daugybė koncertų, degustacijų, gatvės pasirodymų.

Kosto Abromavičiaus, Monikos Lukianskienės, Rinat Tarzumanov, Tomos Ramoškaitės nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top