Pradinis / Aktualijos / Šiaulių miesto plėtrai – 55 mln. eurų investicija

Šiaulių miesto plėtrai – 55 mln. eurų investicija

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas patvirtino Šiaulių miesto integruotą teritorijų vystymo (ITV) programą, pagal kurią miesto plėtrai numatyta skirti daugiau nei 55 mln. eurų. Iš jų bemaž 46 mln. eurų sudaro Europos Sąjungos (ES) lėšos, likusi dalis – valstybės, savivaldybės lėšos ir privačios investicijos.

Pasak ministro T. Žilinsko, įgyvendinus visas programos priemones, gilias pramonės ir kultūros tradicijas turėjęs miestas turėtų įgauti naują kvėpavimą, čia bus ne tik patogiau gyventi, bet ir atsiras, ką veikti; miestas vėl taps patrauklus jaunimui, verslą kuriantiems žmonėms.

Šiaulių miesto savivaldybės parengtoje ir su ministerijomis suderintoje programoje buvo išskirta tikslinė investicijų teritorija – centrinė Šiaulių dalis, – kurios sutvarkymas nulems tolesnį miesto augimą ir atvers daugiau galimybių. Dabar miesto centras nėra patrauklus gyventojams ir verslui, čia didžiausia aplinkos tarša, daug apleistų pastatų, fiksuojama viešosios tvarkos pažeidimų.

Vienas didžiausių projektų, kurio finansavimą administruos Vidaus reikalų ministerija (VRM), – daugiau nei 5 mln. eurų vertės Prisikėlimo aikštės, jos jungčių ir prieigų rekonstrukcija. Projektas apims į Prisikėlimo aikštę vedančių gatvių ir teritorijų rekonstrukciją, aikštės lankytojų sambūriams bei renginiams reikalingos infrastruktūros įrengimą, aikštės dangos atnaujinimą, pėsčiųjų takų pertvarkymą, universalių lauko žaidimų įvairaus amžiaus vaikams aikštelių įrengimą, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimą, apšvietimo infrastruktūros plėtrą, želdynų ir kraštovaizdžio sutvarkymą, mažosios architektūros elementų įrengimą, viešojo transporto sistemos prieinamumo tobulinimą ir saugaus eismo priemonių diegimą, teritorijos pritaikymą neįgaliųjų poreikiams.

Rekonstruojamas bus ir Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaras, amfiteatras (bemaž 4 mln. eurų). Bus atnaujintos kelių gatvių atkarpos, įrengtos automobilių stovėjimo ir universalių lauko žaidimų įvairaus amžiaus vaikams aikštelės, atnaujinti fontanai, amfiteatre įrengta sėdimų vietų, renovuotas apšvietimas, sutvarkyti želdiniai, įrengta mažosios architektūros elementų.

Rekonstruojant viešuosius pastatus ir viešųjų erdvių prieigas Aušros alėjoje (nuo Žemaitės g. iki Varpo g.), bus atnaujintos viešosios erdvės prie kamerinės salės „Polifonija“, Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, Šiaulių kultūros centro, Centrinio ir Didždvario parkų ir jas jungianti Aušros alėjos dalis (bemaž 2 mln. eurų).

Taip pat bus tvarkomi Centrinis ir Didždvario parkai bei jų prieigos (daugiau nei 2,5 mln. eurų), plėtojama Talkšos ežero pakrantė (bemaž 3 mln. eurų), modernizuojamos viešosios erdvės ir gyvenamoji aplinka teritorijoje, besiribojančioje su Draugystės prospektu, Vytauto gatve, P. Višinskio gatve ir Dubijos gatve (bemaž 3 mln. eurų).

Jaunimo poreikiams bus pritaikytos P. Višinskio gatvės viešosios erdvės, kapitalinio remonto susilauks ir Saulės laikrodžio aikštė.

Iš minėtųjų 46 mln. eurų VRM projektų Šiauliuose finansavimui skirs daugiau nei 20 mln. eurų. Kitus projektus Šiauliuose taip pat finansuos Aplinkos, Kultūros, Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Į integruotą teritorijų penkiuose didžiuosiuose miestuose ir dešimtyje regionų plėtrą iš viso bus nukreipta daugiau kaip 700 mln. eurų ES investicijų. Vien per VRM administruojamas priemones numatyta skirti 340 mln. eurų.

S. Jankausko nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top