Pradinis / Laikas Sau / Sielos koliažas – kūrybinė savęs pažinimo galimybė

Sielos koliažas – kūrybinė savęs pažinimo galimybė

Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Pasvalio r. sav. visuomenės sveikatos biure vyko neįprastas, tačiau įdomus „Sielos koliažo“ užsiėmimas. Renginio dalyvius su sielos koliažu supažindino ir užsiėmimą vedė meistrė Giedrė Venclovienė.

Sielos koliažą („SoulCollage“) sukūrė amerikietė psichoterapeutė Seena B. Frost. Tai – kūrybinis ir lengvas būdas, padedantis rasti atsakymus į įvairius žmogaus gyvenimo klausimus, asmens savęs pažinimas bei priėmimas. Sielos koliažas jau yra naudojamas: žalingų įpročių ir priklausomybių gydymo, pykčio valdymo, konfliktų sprendimo srityse, paauglių, vaikų grupėse (skyrybų ir t. t.), porų terapijoje, šeimos terapijoje, darbe su netektimis, su sveikata susijusiais klausimais. Lengvai, kūrybiškai žmonės pradeda atrasti savo vidinę išmintį, pažinti savo asmenybę, supranta, kas jiems svarbu, atranda savo stipriąsias ir silpnąsias savybes, pradeda suprasti, kokie jų pačių būdo bruožai stiprina, palaiko, veda į priekį, taip pat kas, kokios savybės jiems trukdo judėti į priekį, kelia sumaištį, nerimą, baimes, liūdesį.

Koliažui kurti reikia nebereikalingų žurnalų, laikraščių, skrajučių, žirklių, klijų. Koliažas klijuojamas specifinio dydžio kortoje (iš kartono). G. Venclovienė paprašė imti į rankas susineštą spaudą, ją vartyti ir išsirinkti penkis (ar daugiau) labiausiai patikusius paveikslėlius ir juos išsikirpti iš turimų leidinių. Vaizdus patarta rinktis nebūtinai vienos tematikos, pvz., tik gamtos elementus, namus ir pan. Kai paveikslėliai buvo pasirinkti, dalyviams buvo patarta paimti vieną iš pasirinktų vaizdų ir jį dėti ant kortos, o šalia dėlioti kitus pasirinktus. Žinoma, kuriant tokį asmeninį dalyką, mintys ir idėjos keičiasi, tad jei anksčiau parinkti vaizdai nebetinka prie kuriamo darbo, galima ieškoti kitų ir juos naudoti. Taip salėje vyko kūrybinis procesas: ieškojimas, karpymas, dėliojimas, klijavimas. Taip visi sukūrė kortą – savo sielos koliažą.

Po kūrybinio darbo koliažai buvo aptariami grupelėse. G. Venclovienė patarė įsijauti į vieną kurį nors paveikslėlį, kad ir, pvz., pilį, ir įvardyti: „Aš esu pilis ir …“ Nebuvo labai lengva pažvelgti į savo koliažą giliau. Tačiau dauguma įžvelgė, kodėl sudėliojo vienus ar kitus vaizdus. Vėliau mintimis pasidalyta su visais. Pvz., vienai dalyvei savaime pavyko sukurti namų idilės kortą su namo, pyragų vaizdais, bet čia pat ir dirigento fotografija. „Aš tik dabar, žvelgdama į savo kortą, suvokiu, kodėl norėjau priklijuoti tą dirigentą. Juk turbūt aš šeimoje ir esu tas dirigentas.“ Kita dalyvė teigė, kad kortos centre – moters siluetas, kuris jai labai patiko. „Aš esu moteris, pasitikinti savimi, stipri, rami, bet kodėl aš nusisukusi?“ – svarstė ji. Panašių klausimų kilo daugeliui. Vieniems atsakymai buvo aiškūs, o kitiems dar teks pasvarstyti.

Apibendrinant dalyvių nuotaikas ir mintis, galima teigti, kad sielos koliažas – puiki laisvalaikio praleidimo, atsipalaidavimo, savęs pažinimo galimybė, suteikianti nuostabių kūrybinių potyrių. „Tokią terapinę ir naudingą veiklą galite daryti ir patyrę stresą, ir siekdami pailsėti, ir ieškodami atsakymų į tam tikrus gyvenime iškylančius klausimus, ir norėdami išsiaiškinti sudėtingesnių santykių subtilybes“, – atsisveikindama teigė viešnia iš Švedijos G. Venclovienė.

Renginio rėmėja – Pasvalio rajono savivaldybė.

Pasvalio rajono sav. visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Mikalajūnienė, pasvaliovsb.lt

Artūro Juzefovičiaus nuotrauka

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top