Turbūt niekas nedrįstų prieštarauti, kad Siksto koplyčia yra lankomiausia koplyčia pasaulyje. Milijonai turistų kiekvienais metais iš viso pasaulio plūsta pažiūrėti meno kūrinių, sukurtų šiai koplyčiai į Vatikano muziejus. Kad pamatytume Siksto koplyčią, reikia pereiti visus Vatikano muziejaus kambarius, bėgant prireikia mažiausiai 2 valandų, jeigu norite apžiūrėti viską detaliai gali prireikti ir kelių dienų. Pakeliui link jos, žmonių grūstis vis didėja, matai daug japonų vis mojuojančių vėduoklėmis, nes nuo žmonių kiekio ir trūkstančio oro galima ir apalpti. Tačiau apalpti galima ir nuo įstabaus grožio…
Siksto koplyčia buvo pavadinta popiežiaus Siksto IV della Rovere (1471-1484) garbei, didžiulė salė turėjo buvo pritaikyta popiežiaus teismo posėdžiams, dabar joje vyksta konklava – renkamas popiežius. Jos statyba prasidėjo 1475 metais. Nuostabios mozaikinės grindys, kurios buvo sukurtos pagal viduramžių modelius liko nepažeistos iki šiandien. Šioje koplyčioje dirbo garsiausi Florencijos dailininkai: Botticelli Ghirlandaio, Cosimo Rosselli, Signorelli; iš Umbrijos: Perugino ir Pinturicchio; apačioje freskų buvo sukabinti Rafaelio gobelenai.
Užbaigti svarbiausias Siksto koplyčios dekoracijas buvo pakviestas žymusis Florencijos dailininkas Mikelandželas (Michelangelo Buonarroti 1475-1564). Keturi jo sunkaus darbo metai paišant freskas pasakoja žmonijos istoriją Kristaus atėjimu. Taip pat ir vėliau nutapyta Mikelandželo žymioji „Paskutiniojo teismo“ scena, kuri vaizduoja, jog žmogaus likimas yra neišvengiamas ir tik Dievas yra absoliutus teisėjas. Viso 800 kvadratinių metrų tapyta siena yra Mikelandželo šedevras, o kartu ir vienas iš svarbiausių pasaulio tapybos ciklų. Ši koplyčia buvo iškilmingai atidaryta popiežiaus Julijaus II 1512 metų lapkričio 1-ąją. Šiais metais sukanka lygiai 500 metų, kai visas pasaulis gali grožėtis įstabiais darbais sukurtais žmonių rankomis.
Šaltinis: Oficialus Vatikano puslapis www.vaticanstate.va
Foto: Dovilė Rutkauskaitė
3D Virtualus turas http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/index.html