Pradinis / Kelionės / Siųsti galima ne tik daiktus, bet ir žmones

Siųsti galima ne tik daiktus, bet ir žmones

Apibūdinant 21 amžiuje gyvenančią visuomenę, be žodžio „vartotojiškumas“ apsieiti neįmanoma. Ypač pastaraisiais metais, kai vis labiau kyla žmonių gyvenimo gerovė, kartu didėja jų sukuriama perkamoji galia, suvartojama vis daugiau prekių bei paslaugų kiekvieną dieną. Dėl to plečiasi prekių judėjimas – tiek lokaliu, tiek tarptautiniu mastu sudaroma itin didelė paklausa, o tai lemia ir vis didėjančią pasiūlos rinką.

Su vartojimu ir noru patenkinti poreikį pirkti taip pat kyla noras nusipirktas prekes gauti kuo greičiau, kuo pigiau ir kuo efektyviau. Šiandieniam jaunam vartotojui daug patrauklesnis apsipirkinėjimo būdas yra internetu, sėdint namie, kai prekė jį pasiekia net neišėjus iš namų ir būna pristatyta prie pat durų. Nebereikia gaišti savo laiko vaikščiojant po prekybos centrus, ieškant vietos automobiliui ir bandant sutalpinti visas dėžes į bagažinę.

Ir tai pasakytina ne tik apie fizinius asmenis, vis daugiau įmonių taip pat naudojasi internetinėmis parduotuvėmis. Dabar administratorės neina pirkti kavos į artimiausią parduotuvę – jos užsisako paslaugą internetu, ir kavos pakeliai atkeliauja tiesiai iki darbo stalo. Keli mygtukų paspaudimai – ir darbas padarytas. Greitai, patogiai ir efektyviai.

Žinoma, ne viskas taip paprasta kalbant apie tarptautinę prekybą ir prekių keliavimą kur kas didesniu mastu. Kadangi pasaulis tampa vis globalesnis ir sienos tarp valstybių nyksta, ypač Europoje, labai daug prekių iš Lietuvos ar į ją yra vežama iš tokių šalių kaip Anglija, Olandija ar Vokietija. Deja, prekes gauti per vieną–dvi dienas siunčiant tarptautiniu mastu ir nenorint sumokėti nemažos sumos yra neįmanoma. Bet yra būdų, kaip norimus daiktus parsisiųsti ar išsiųsti greičiau.

Šiuo metu itin populiarėja paslauga, teikiama įmonių, kurios užsiima prekių pervežimu į užsienio šalis arba iš jų mikroautobusais. Tai yra kur kas patogesnis, greitesnis ir pigesnis būdas nei vilkikais ar kitomis priemonėmis. Pagrindinis pliusas – prekė keliauja nuo durų iki durų, vadinasi, tereikia vieno skambučio paslaugai užsakyti ir nereikia net kojos žengti iš namų, tik susiderinti patogų perdavimo laiką. Antras pliusas – svorio ribojimas toli gražu ne toks griežtas, kaip siunčiant prekes paštu ar kitomis priemonėmis, kai kiekvienas gramas ar didesnis matmuo kainuoja papildomai. Taip pat kur kas geriau užtikrinamas daiktų saugumas – siunčiamas paketas nebus mėtomas ar užgrūstas po sunkesnėmis dėžėmis, tad sulauksite (arba nusiųsite) tikrai kokybiškų ir neapgadintų prekių.

Tokios paslaugos labai populiarios tarp fizinių asmenų – tai yra nepamainoma ryšio palaikymo priemonė tarp šeimų, giminių ar draugų, gyvenančių skirtingose šalyse ir norinčių vieni kitiems siųsti įvairius daiktus, dovanas, maistą ar kitas prekes. Bet šia paslauga vis aktyviau ima naudotis ir įmonės, ypač tos, kurios yra tarptautinės ir turi savo filialų įvairiose šalyse.

Beje, yra siūloma ir dar viena patogi bei daug klausimų ar dilemų išsprendžianti paslauga – mikroautobusais tarp Lietuvos, Vokietijos, Olandijos bei Anglijos gali keliauti ne tik siuntos ar daiktai, bet ir žmonės. Įsidarbinę svečiose šalyse asmenys gali patogiai nukeliauti iki tikslo veždamiesi kur kas didesnį bagažą nei skrisdami pigiomis oro linijomis, kur pagal naujausius standartus be papildomo mokesčio leidžiama įsinešti tik paprastą nedidelę kuprinę. Tad kraustantis ar vykstant dirbti tai – itin patogi, ekonomiška ir dėmesio verta keliavimo bei daiktų persivežimo priemonė.

Žinoma, kelionės tokios kryptimis kaip Anglija, kuri šiuo metu yra labai paprastai pasiekiama, be jokių sienų, muitų ar patikrinimų, greitu metu gali gerokai komplikuotis dėl „Brexit’o“ ir vis dar nesuderintų jo sąlygų, bet tendencija aiški – globalėjant pasauliui keičiasi ir visuomenė. Žmonės nori ne tik keliauti be ribų, jaustis laisvi ir nevaržomi, bet ir pirkti daiktus, kurie Lietuvos prieš keletą dešimtmečių taip lengvai tikrai nepasiekdavo.

Vyresniajai kartai tai – vis dar nesuprantamos galimybės, bet jaunesni žmonės, kurie gyvena jau laisvoje ir demokratiškoje Lietuvoje, turi itin platų bei lankstų požiūrį – ir jiems reikia galimybių pirkti daiktus, pagamintus įvairiose šalyse, juos parsisiųsti be didelių problemų, mokesčių ir kaip įmanoma greičiau. Tai aktualu ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai bei pasauliui. Nyksta ribos tarp valstybių, kultūrų, žmonių, dėl to iš vienų šalių į kitas juda ne tik žmonės, bet ir prekės ar paslaugos.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: