Pradinis / Lietuviai svetur / ŠKOTIJA. Padrąsinimas studijuoti svetur

ŠKOTIJA. Padrąsinimas studijuoti svetur

DSC_0071

Gimus Kaune ir praleidusi čia savo vaikystę, po devynių klasių Agnita Januškevičiūtė iškeliavo gyventi ir mokytis į Airiją. Ten baigusi gimnaziją įstojo į Glazgo universitetą Škotijoje, kur studijuoja ispanų kalbą ir verslo vadybą. Savo išgyvenimus ir patirtį ji aprašė dienoraštyje, kuriuo dalinasi su žurnalo skaitytojais.

Nevasariška Vasara

Pradėjusi antrą kursą vis dar prisiminimuose džiaugiuosi škotiška vasara. Žodis „džiaugiuosi“ labai dviprasmiškas, kadangi 99 procentai dienų čia apsiniaukusios. Arba dar blogiau – tos, kuriomis lyja. Žodžiu, orai tikrai nelepina čia pasilikusių studenčiokų, kurie aukoja savo vasaras uždarbiaudami.

Teisingas Pasirinkimas

Už jokius pinigus nekeisčiau savo universiteto į jokį kitą. Kiekvieną kartą, kai keliauju per visą universitetą (o jis tikrai nemažas, susideda iš daugybės skirtingų pastatų, todėl tai beveik atskiras miestelis) įsitikinu, kaip čia gražu ir gera. Pagrindinis universiteto pastatas primena Hario Poterio Hogvartso magijos mokyklą, o ir pats vakarinis Glazgo rajonas, kuriame įsikūręs universitetas, yra labai jaukus, jame daug žalumos, medžių ir unikalių parduotuvėlių. Pats Glazgas kaip miestas galbūt ir nestebina architektūriniais šedevrais tačiau studentauti čia – tikras rojus. Glazge vyksta labai daug įvairių kultūrinių renginių, koncertų, parodų. Tik spėk visus ir aplankyti! Svarbu žiūrėti, kad dėl jų nenukentėtų mokslai… Didelį įspūdį paliko pirmakursių šventė, kuri vyksta rugsėjo pradžioje. Tai tarsi vienas didelis nesibaigiantis vakarėlis, trunkantis visą savaitę.

Adaptacija lengvesnė nei maniau

Gyvendama universiteto bendrabutyje susiradau būrį draugų, nes visi studentai čia suvažiuoja iš pačių įvairiausių žemės vietelių, todėl visus sieja noras susirasti draugų ir nesijausti vienišiems. Taigi pirmoji savaitė būna skirta socialinei adaptacijai universitete. Priėmimas visada būna tikrai labai šiltas. Sunku suskaičiuoti, kiek vyksta įvairiausių renginių, kurie ragina žmones socializuotis. Visi skatinami stoti į organizacijas, pradėti domėtis nauju hobiu. Nežinau, kaip kiti, tačiau aš pasijutau tikrai šiltai sutikta ir buvo manimi pasirūpinta, kad tas stresinis periodas adaptuojantis naujoje aplinkoje nebūtų toks baisus. Laiko čia užtenka viskam – ir mosklams, ir vakarėliams. Mokomės čia tris mėnesius, todėl pervargti ir persimokyti net nebūna kada. Po paskaitų etapo ateina egzaminų maratonas ir išsvajotos atostogos.

Šį kartą tiek, iki susitikimo jau įpusėjus antrojo kurso rudens semestrui!

Kuo ypatingas Glazgo universitetas…

Glazgo universitetas – ketvirtas pagal senumą universitetas anglakalbėse šalyse ir antras Škotijoje.

1451 m. įkurtas Glazgo universitetas yra viena iš 19 britų aukštojo mokslo institucijų, pagal reitingus patenkanti į 100 geriausių pasaulio universitetų.

Nuo 2010 m. universitetą sudaro keturi koledžai:

Humanitarinių mokslų koledžas;

Medicininių, veterinarinių ir gyvosios gamtos mokslų koledžas;

Gamtos mokslų ir inžinerijos koledžas;

Socialinių mokslų koledžas.

Kiekvienam koledžui priklauso kelios mokyklos, iš viso jų yra 21.

Universitetui priklauso tais pačiais metais įkurta viena seniausių ir didžiausių akademinių bibliotekų Europoje (daugiau nei 2,5 mln. tomų), memorialinė koplyčia bei pirmasis Škotijoje viešasis muziejus ir meno galerija.

Priešingai nei kiti Škotijos universitetai, Glazgo universitetas neturi vieningos studentų asociacijos, egzistuoja kelios studentų organizacijos.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top