Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Spalvotų kamuoliukų šėlionės „Berželio“ vasaros mieste

Spalvotų kamuoliukų šėlionės „Berželio“ vasaros mieste

Jau antrus metus, per visą vasarą miesto darželiuose netylant vaikų šurmuliui, Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ funkcionaliose lauko erdvėse įsikuria „Vasaros miestas“, kuriame, siekiant sudaryti kuo palankesnes turiningo laisvalaikio sąlygas darželyje vasarojantiems vaikams, kas savaitę keičiasi ir temos, ir pramogos.

Vasaros metu  grupės formuojamos iš įvairaus amžiaus vaikų (sujungtos, nes dalis pedagogių atostogauja), todėl dirbančioms tenka labai pasistengti, kad pramogos taptų vienodai įdomios visiems darželį lankantiems ugdytiniams. Vienas iš pagrindinių mūsų darželio uždavinių – skatinti fizinį vaikų aktyvumą. Vasara tam ypač tinkamas metas. Besirengdamos savaitės temos „Rieda, rieda kamuoliukai“ veikloms, iš turimos priemonių gausos su kolege R. Andrejauskiene pasirinkome vidutinio dydžio ir mažus kamuoliukus: futbolas, krepšinis, šokliukai pas mus jau tapo kasdienybe.  Vienas pagrindinių pasirinktos veiklos uždavinių: skatinti vaikų fizinį aktyvumą, o pagrindinis tikslas – suteikti jiems kuo daugiau džiaugsmo. Stengėmės saulės vonias kaitalioti su pavėsiu, nepamiršome ir žaidimų su vandeniu. Vaikų rišliai kalbai ir pastabumui ugdyti kasdien ieškojome aplinkoje apvalių, apskritų daiktų bei formų, rūšiavome, lyginome turimus žaisliukus. Netrukus sulaukėme pirmo džiugaus vaiko pastebėjimo: „Auklėtoja, žiūrėkite, net lėkštė ir puodelis – apskriti!“ Puikus darbo rezultatas. Taip pat tobulinome mankšteles, panaudodami kamuoliukus; ridenome kamuolį parašiuto paviršiumi. Nemenku iššūkiu vaikams tapo mažų balionėlių varymas nenuleidžiant ant žemės iki pakabinto tunelio ir mėtymas į jį: reikėjo greitos orientacijos ir judesių koordinacijos, kad nukreiptų balionėlį tinkama linkme. Vyresnių grupių vaikams organizavome estafetes: lengvų, mažų kamuoliukų lipdymą prie lipnios juostos pagal spalvas ir kamuoliukų griebimą iš vandens tos pačios spalvos griebtuvėliu. Mažesnieji šią užduotėlę atliko be skubos, tiesiog džiaugdamiesi žaidimu su vandeniu ir lavindami smulkiąją motoriką, lygindami, prisimindami spalvų pavadinimus. Vaikai ne tik buvo raginami laikytis žaidimo taisyklių, bet ir veikdami kartu tobulino socialinius-emocinius įgūdžius. Nepamiršome ir meninės veiklos – vieni štampavo netradicinėmis priemonėmis: apvaliais indeliais, apvalios formos muliažu, šiaudeliais, viską puošė taškuodami pirštukais, o kiti iš paruoštų įvairių spalvų ir dydžių skrituliukų kūrė gėles, kirmėlytes ir kt.

Veiklą užbaigėme prisimindami šio mėnesio pasaką apie Pagranduką (visus metus lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai kas mėnesį ugdosi su vis kita pasaka), kuris taip pat, vaikų džiaugsmui, buvo apvalus. Apvalus, bet ne plastmasinis, ne guminis, ne stiklinis ar medinis, o miltinis, nes iškeptas iš miltų. Iš paruoštos miltų ir druskos tešlos kiekvienas vaikas nusilipdė savo „pagranduką“.

Aptarėme savaitės veiklą gaivindamiesi vandeniu, skanaudami sveikuolių batonėlius. Vaikams sunku buvo išskirti, kuri veikla jiems patiko labiausiai, dauguma sakė: „Viskas labai patiko!“ Ir tai akivaizdžiai matėme. Taigi, ir su mažais kamuoliukais lauke galima nuveikti daug smagių dalykų. Tereikia tinkamai išnaudoti orą, erdves ir turimas priemones.

                                                                          Vyr. auklėtoja S. Balčiūnienė

„Berželio“ nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: