Pradinis / Aktualijos / Specialistai: „Infekcijos plitimas Lietuvoje sulėtintas“

Specialistai: „Infekcijos plitimas Lietuvoje sulėtintas“

Koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo Lietuvoje kreivė, rodanti, kiek žmonių susirgo konkrečią dieną, t. y. pajuto simptomus, plokštėja. Pastarosiomis dienomis nustatyta mažiau atvejų nei anksčiau, o nustatomi yra susiję su konkrečiais infekcijos židiniais. Tokius duomenis pateikė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, matomos tendencijos leidžia teigti, kad situacija yra palankesnė nei prieš kelias savaites. Tačiau kartu pažymi, kad ir toliau privalu išlikti susikaupusiems.

„Duomenys leidžia teigti, kad šiuo metu situacija yra palankesnė nei prieš keletą savaičių, protrūkiai lokalūs. Tai maža pergalė, kuria verta pasidžiaugti. Vis dėlto virusas cirkuliuoja visuomenėje, tad turime likti susikaupę. Ypač tai galioja vyresnio amžiaus žmonėms ir sergantiems lėtinėmis ligomis. Jiems dabartinis metas, kai palaipsniui švelninamos karantino sąlygos, yra kritinis momentas, kai negali būti jokių svarbesnių darbų, reikalų nei pasirūpinti savimi ir savo sveikata liekant namuose“, – sako ministras A. Veryga.

Anot NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, nevertinant lokalių protrūkių, šiuo metu situacija vertintina kaip palanki. 

„Lietuvos epideminėje kreivėje matome kelis ligos atvejų skaičiaus padidėjimus. Dauguma jų susiję su protrūkiais konkrečioje gydymo įstaigoje ar, kaip Nemenčinės atveju, – su konkrečia įmone. Tai leidžia teigti, kad viruso plitimas nėra intensyvus“, – sako Rolanda Lingienė.

Epideminė kreivė parodo, kiek žmonių susirgo konkrečią dieną, o ne kada atliktas testas. Kitaip tariant, parodo ligos progresavimo eigą laikui bėgant.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: