Pradinis / Mokslas ir švietimas / Stojantieji į KTU sutartis galės pasirašyti neišvykę iš namų

Stojantieji į KTU sutartis galės pasirašyti neišvykę iš namų

Abiturientai iš kitų Lietuvos miestų, šiemet įstoję į KTU, norėdami pasirašyti studijų sutartis galės pamiršti ilgas keliones į universitetą. Pasirašyti po sutartimi jie galės naudodami savo mobiliuosius telefonus.

Nebeliks eilių

Norėdamas būsimiesiems studentams palengvinti stojimo metu užklumpančius vargus, šiais metais Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė sutartį su Registrų centru, pagal kurią įprastą parašą ant spausdintos sutarties galės pakeisti elektroninis parašas.

Iki šiol galiojo tvarka, kad studentas, gavęs kvietimą pasirašyti studijų sutartį ir norintis studijuoti, privalėdavo atvykti į aukštąją mokyklą ir pasirašyti spausdintą studijų sutartį.

KTU Priėmimo skyriaus koordinatorės Vaivos Šlėderienės teigimu, šia naujove bus galima pasinaudoti jau bendrojo priėmimo metu. „Dėl šios naujovės šiais metais tikimės gerokai mažesnių eilių universiteto koridoriuose. Pagrindinis sutarčių internetu pasirašymo etapas vyks nuo liepos 28 d. iki liepos 31 d., o papildomo priėmimo studijų sutarčių pasirašymas su pakviestaisiais vyks tik dvi dienas – rugpjūčio 7 d. ir rugpjūčio 9 d. iki 17 val. Planuojame, kad kitais metais analogišką tvarką taikysime ir vykdydami institucinį ir magistrantūros priėmimą“, – sakė V. Šlėderienė.

Ji pabrėžė, kad senoji tvarka, kai atvykstama į universitetą, taip pat lieka galioti. Koordinatorės teigimu, vienas pirmųjų iš šalies aukštųjų mokyklų tokią tvarką pasiūlęs KTU siekia sutaupyti būsimųjų studentų laiką ir pinigus.

Kaip pasirašyti?

Paslauga stojantysis galės pasinaudoti savo paskyroje LAMA BPO informacinėje sistemoje. Čia atsiras nuoroda, kviečianti pasirašyti sutartį elektroniniu parašu.

Ją spustelėjęs stojantysis pateks į KTU elektroninių sutarčių pasirašymo sistemą, joje privalės pasirinkti studijų programą (jei pakviestas studijuoti į kelias KTU studijų programas).

Tada jam bus pateiktas studijų sutarties ruošinys. Jį jis galės perskaityti ekrane ar atsispausdinti.

Susipažinęs su sutarties ruošiniu ir tai patvirtinęs, jis bus siunčiamas į pasirašymo erdvę (Registrų centrą). Čia ir vyks sutarties pasirašymo procedūra. Pasirašęs sutartį privalės grįžti į universiteto informacinę sistemą, joje bus galima peržiūrėti pasirašytą sutartį ir susipažinti su tolesne studijų KTU eiga.

Paslauga bus pasiekiama iš bet kurio pasaulio taško – reikės turėti tik mobilųjį telefoną, turintį interneto prieigą ir elektroninio parašo galimybę. Elektroninio pasirašymo galimybę telefonu suteikia mobiliojo ryšio operatoriai.

Pasirašyti asmeniniu kompiuteriu bus galima turint elektroninę asmens tapatybės kortelę, tačiau tam papildomai reikės turėti lustinių kortelių skaitytuvą. Tam tinka dauguma lustinių kortelių skaitytuvų, kuriuos pardavinėja kompiuterine įranga prekiaujančios parduotuvės. Jo įsigijimas ir įdiegimas – nemažai laiko užimanti ir papildomai kainuojanti procedūra.

Elektroninį parašą bus galima padėti ir atitinkamus skaitytuvus turinčiose viešosios interneto prieigos vietose (rekomenduojama jose apsilankyti iš anksto, kad būtų įsitikinta, ar yra skaitytuvai ir ar pavyksta pasirašyti bet kokį kitą dokumentą).

Papildoma informacija: http://ktu.edu/naujienos/stojantiems-i-ktu-%E2%80%93-sutarciu-pasirasymas-neisvykstant-namu

KTU

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top