Pradinis / Aktualijos / Su JAV viceprezidentu aptartas regioninis saugumas

Su JAV viceprezidentu aptartas regioninis saugumas

Antradienį, kovo 4 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) viceprezidentu Džozefu Baidenu (Joseph Robinette Biden) ir su juo aptarė padėtį Ukrainoje.

Pokalbio metu aptartos Ukrainoje susidariusios situacijos keliamos grėsmės regiono saugumui, buvo derinama Lietuvos ir JAV pozicija dėl bendro atsako į Ukrainos krizę, taip pat buvo aptartos saugumo stiprinimo priemonės Baltijos regione.

Prezidentė pabrėžė, kad šiuo metu visos tarptautinės bendruomenės dėmesys yra nukreiptas į Krymą, o Vakarų šalys glaudžiai bendradarbiauja derindamos savo poziciją ir veiksmus. Pasak Prezidentės, Lietuva remia pasiūlymą į Krymą siųsti tarptautinę stebėtojų misiją ir yra pasiruošusi pati tokioje misijoje dalyvauti.

Lietuvos vadovė su JAV viceprezidentu aptarė ir padėtį prie NATO sienos, kur Rusijos kariuomenė vykdo karines pratybas. Pasak Prezidentės, šios pratybos yra akylai stebimos. Prezidentė ir JAV viceprezidentas taip pat aptarė Lietuvos ir Lenkijos kreipimąsi dėl NATO konsultacijų pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4-ąjį straipsnį. Prireikus saugumas NATO šalyse narėse bus stiprinamas.

Savo poziciją Lietuva glaudžiai koordinuoja su NATO valstybėmis. Vykdomos visos priemonės, kad būtų užtikrintas Lietuvos ir Baltijos šalių saugumas.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top