Pradinis / Lietuviai svetur / Susitikime su Latvijos lietuviais padėkota labiausiai nusipelniusiems bendruomenės nariams

Susitikime su Latvijos lietuviais padėkota labiausiai nusipelniusiems bendruomenės nariams

Balandžio 8 d. Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija susitiko su Latvijos regionų lietuvių bendruomenių vadovais, lankėsi Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje, Bauskėje diskutavo su Bauskės regiono lietuviais.

Daugpilyje, Jelgavoje, Liepojoje, Valmieroje, Duobelėje ir kituose Latvijos regionuose gyvenantys lietuviai, susibūrę į lietuvių kultūros draugijas, meno kolektyvus, nuoširdžiai puoselėja gimtąją kalbą ir tautines tradicijas. Visų šių regionų lietuviai susijungę į gausią Latvijos lietuvių bendruomenę, kuriai vadovauja Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) vicepirmininkas Rolandas Žalnierius. Aktyvus jaunas žmogus kuria mokykloje esantį Latvijos lietuvių bendruomenės muziejų, vadovauja senjorų tautinių šokių kolektyvui „Bijūnas“ ir jaunimo šokių kolektyvui „Saulė“, skiepija pagarbą broliškai latvių tautai.

Rygos lietuvių vidurinė mokykla, patekusi į pirmąjį Latvijos vidurinių mokyklų dešimtuką pagal geriausiai išlaikiusiųjų brandos egzaminus, tikrai turi kuo didžiuotis. Moksleiviai, kurių čia mokosi beveik 400, kalba lietuviškai, tampa lietuvių kalbos olimpiadų Lietuvoje laureatais. Mokykloje vyrauja puiki atmosfera, išgyvendinta patyčių problema.

Susitikime su komisijos ir PLB valdybos nariais dalyvavęs lietuvių kilmės buvęs Latvijos parlamento vicepirmininkas ir už Latvijos nepriklausomybę kovojęs Romualdas Ražukas ir šios mokyklos įkūrėja bei ilgametė direktorė Aldona Treija dalijosi prisiminimais apie nueitą kelią kuriant šią mokyklą, vadinamą lietuvybės sala ar antrąja Lietuvos ambasada kaimyninės šalies sostinėje.

Komisijos pirmininkas ir buvęs Lietuvos ambasadorius Latvijos Respublikoje Antanas Vinkus komisijos vardu pagerbė Latvijos lietuvių bendruomenių pirmininkus, mokyklos vadovus, geriausius moksleivius, įteikdamas padėkos raštus ir trispalves tautines vėliavas Pasaulio lietuvių metų proga.

Bauskėje delegacija susitiko su Bauskės savivaldybės meru Arnoldu Jatnieku (Arnolds Jatnieks), Bauskės krašto lietuvių bendruomene, aptarė tolesnes bendradarbiavimo veiklas. Komisijos pirmininkas A. Vinkus ir PLB valdybos pirmininkė Dalia Henke padėkojo labiausiai nusipelniusiems bendruomenės nariams.

Antanas Vinkus

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Jolita Šedauskienė)

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: