Pradinis / Aktualijos / Sustiprintos koronaviruso patekimo į Lietuvą prevencijos priemonės

Sustiprintos koronaviruso patekimo į Lietuvą prevencijos priemonės

Nors Lietuvoje šiuo metu nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC) toliau aktyviai imasi prevencinių veiksmų, kurie apsaugotų žmones nuo galimų grėsmių. 

Informacija atnaujinta 2020-02-24

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją Italijos šiauriniuose regionuose, patikslino atvejo apibrėžtį ir sustiprino viruso COVID-19 patekimo į Lietuvą prevencijos priemones. Visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys bus tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo (matuojama kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta), bus surenkami jų kontaktiniai duomenys, kad dvi savaites Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai galėtų su jais susisiekti ir sektų jų sveikatos būklę. 
Visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių ne tik Kinijoje, bet ir minėtuose Šiaurės Italijos regionuose, taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą ir dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Daugiau informacijos rasite čia.

Informacija atnaujinta 2020-02-21

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) jau beveik mėnesį visuose trijuose Lietuvos oro uostuose aktyviai vykdo Kinijoje keliavusių žmonių konsultavimą, informuoja visuomenę. Per visą laikotarpį iš viso registruoti 176 keliavusieji Kinijoje. Jiems pateikta informacija apie naujojo koronaviruso sukeltą infekciją (COVID-19), atsakyta į jų klausimus, matuota kūno temperatūra.

NVSC specialistų teigimu, efektyviausios koronaviruso prevencijos priemonės yra  konsultacijos ir grįžusiųjų socialinių kontaktų vengimas (saviizoliacija). Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ką svarbu žinoti Lietuvos gyventojams:

Koronavirusui būdingi į gripą panašūs simptomai: karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai.

Jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją ar grįžus iš jos, ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais toje šalyje, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir laikytis medikų rekomendacijų. Jei simptomai pasireiškia skrendant lėktuvu, nedelsiant informuoti lėktuvo įgulą.

Jei žmogus nekeliavo į Kiniją, neturėjo kontaktų su šioje šalyje buvusiais asmenimis 14 dienų iki susirgimo, tokiu atveju pajutus šiuos simptomus reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nekeliavus į Kiniją ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais, nejaučiant minėtų simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Sergamumo naujuoju koronavirusu statistika (atnaujinta 2020-02-24):

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras praneša, kad nuo Uhane kilusio protrūkio pradžios, t. y. nuo 2019 m. gruodžio 31 d., iki 2020 m. vasario 24 d. iš viso laboratoriškai patvirtinta 79 360 naujojo koronaviruso sukeltos ligos atvejų, tarp jų 2 618 mirties atvejų. Kinijoje užregistruoti 77 169 atvejai, Honkonge (specialusis administracinis regionas) – 74, Makao (specialusis administracinis regionas) – 10, Korėjos Respublikoje – 763, Japonijoje – 144, Singapūre – 89, Irano Islamo Respublikoje – 43, Tailande – 35, Jungtinėse Amerikos Valstijose – 35, Taivane – 28, Malaizijoje – 22, Australijoje – 22, Vietname – 16, Jungtiniuose Arabų Emyratuose – 13, Kanadoje – 9, Indijoje  –3, Filipinuose – 3, Kuveite – 3, Izraelyje – 2, Rusijoje – 2, Nepale – 1, Šri Lankoje – 1, Kambodžoje – 1, Bahreine – 1, Libane – 1 ir Egipte – 1. Japonijoje kruiziniame laive nustatytas 691 ligos atvejis.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pateikto rizikos vertinimo duomenimis, naujojo koronaviruso infekcijos rizika Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse yra nuo mažos iki vidutinės. Vasario 24 d. duomenimis, yra registruoti 165 atvejai ES šalyse: 132 Italijoje, 16 atvejų Vokietijoje, 12 Prancūzijoje, 2 Ispanijoje, 1 Belgijoje, 1 Suomijoje ir 1 Švedijoje. Taip pat užregistruota 13 atvejų Jungtinėje Karalystėje.

2020 m. vasario 24 dienos turimais duomenimis, Lietuvoje nėra žmonių, užsikrėtusių naujuoju koronavirusu.

Nuolat atnaujinamą informaciją galima sekti: http://sam.lrv.lt/lt/news/view_item/id.56386

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: