Pradinis / Aktualijos / Sutelktas dėmesys į krašto apsaugos sistemos viešuosius pirkimus

Sutelktas dėmesys į krašto apsaugos sistemos viešuosius pirkimus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė  su Viešųjų pirkimų tarnybos direktore Diana Vilyte ir Valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu aptarė priemones, kurios padėtų užkardyti sisteminius ir besikartojančius viešųjų pirkimų  pažeidimus krašto apsaugos sistemoje.

Pasak Prezidentės, geopolitinė situacija, didinamas krašto apsaugos sistemos finansavimas ir atsakomybė šalies žmonėms bei mūsų partneriams NATO reikalauja, kad kiekvienas gynybai ir krašto apsaugai skiriamas euras būtų panaudotas skaidriai, racionaliai ir tikslingai.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atlikti krašto apsaugos sistemos (KAS) viešųjų pirkimų 2006–2016 metais vertinimai atskleidė, kad Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) neveikia vidaus kontrolės mechanizmai, turintys užkirsti kelią viešųjų pirkimų pažeidimams, jų prevencija yra labiau teorinė nei reali.

Valstybės kontrolė (VK) dar šių metų kovo mėnesį informavo krašto apsaugos ministrą apie stebimą riziką – nepakankamą pasirengimą panaudoti didėjantį finansavimą.

Prezidentės nuomone, būtina peržiūrėti visą krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų organizavimą, sukurti veikiantį viešųjų pirkimų kontrolės, priežiūros ir pažeidimų prevencijos mechanizmą.

Prezidentė taip pat siūlo naują tarpinstitucinio bendradarbiavimo formą, pagal kurią VPT ir VK teiktų Krašto apsaugos ministerijai reikiamą metodinę ir ekspertinę pagalbą, pradedant viešųjų pirkimų biudžeto planavimu ir baigiant skaidriu skirtų lėšų panaudojimu.

VPT atstovas yra pasirengęs dalyvauti krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų komisijų darbe.

Praėjusiais metais viešiesiems pirkimams Lietuvoje iš viso buvo išleista 4,26 mlrd. eurų. Iš jų gynybos ir saugumo srityje – 156, 7 mln. eurų (2014 m. – 135,9 mln. eurų).

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top