Pradinis / Kultūra / Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir solistės Lioros Grodnokaitės sėkmė Varšuvoje

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir solistės Lioros Grodnokaitės sėkmė Varšuvoje

small_izs2pl32232013 m. liepos 14 d. Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtame festivalyje „Ogrody Muzyczne“ koncertavo šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas Donato Katkaus ir solistė Liora Griodnikaitė. Koncerto metu buvo atlikti Arnoldo Schoenbergo ir Anatolijaus Šenderovo kūriniai.

Tūkstantinę publiką, susirinkusią į Varšuvos Karalių rūmus, tiesiog sužavėjo kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo kūriniai: „Dialogas smuikui ir altui“, kurį nuostabiai atliko Ingrida Rupaitė bei Tomas Petrikis, ir „Iš užmirštos knygos“, kuriame solo partiją atliko solistė Liora Grodnikaitė.
Atlikę kūrinį „Iš užmirštos knygos“, apie kurio sukūrimo aplinkybes klausytojai sužinojo iš prieš koncertą Anatolijaus Šenderovo Lenkijos radijui duoto interviu, ir šv. Kristoforo kamerinis orkestras, ir solistė Liora Grodnikaitė, ir kompozitorius Anatolijus Šenderovas bei dirigentas Donatas Katkus kelis kartus buvo kviečiami į sceną bisams. Dirigentui Donatui Katkui ir dainininkei Liorai Grodnikaitei nebuvo sunku prikalbinti sužavėtą koncertu publiką vieną iš Anatolijaus Šenderovo kūrinio „Iš užmirštos knygos“ dalių atlikti visiems kartu. Klausytojai dar ilgai dėkojo atlikėjams ir po koncerto taip pat ilgai su jais bendravo, norėjo kuo daugiau sužinoti apie Vilniaus krašto žydų dainas ir giesmes, apie Lietuvos žydus, nes, pasak daugelio, Lenkija taip pat išgyvena didžiulį susidomėjimą ne tik tragišku žydų likimu, bet ir jų kultūra, istorija, muzika. Kelių vasaros muzikos festivalių Varšuvoje ir Vroclave organizatoriai pakvietė šv. Kristoforo kamerinį orkestrą į kitais metais Lenkijoje įvyksiančius festivalius.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir solistės Lioros Grodnikaitės koncertas – tai jau devintas lietuviškas festivalio „Ogrody Muzyczne“ renginys, skirtas Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai pažymėti. Liepos 13 d. buvo parodytas Broniaus Kutavičiaus operos „Lokys“ įrašas, taip pat sulaukęs gerų žiūrovų atsiliepimų. Na o liepos 22 d. 19.00 val. įvyks paskutinis Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai pažymėti Varšuvos festivalyje „Ogrody Muzyczne“ skirtas renginys – choro „Aidija“ koncertas.

 LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė

Nuotraukos autorius: Anatolijus Šenderovas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top