Pradinis / Mūsų augintiniai / Svarbiausias aksesuaras jūsų augintiniui žiemą

Svarbiausias aksesuaras jūsų augintiniui žiemą

black_and_white_labrador_puppy_214503Sulaukus žiemos, visiems eismo dalyviams verta atkreipti dėmesį į savisaugos kelyje svarbą. Šiuo pavojingu laikotarpiu, kai didžiąją paros dalį būna tamsu, gerokai padaugėja eismo įvykių. Būtent dėl to itin svarbu patiems pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis. Tačiau gatvėje ir kelyje pavojai tyko ne tik pėsčiųjų, bet ir jų augintinių, tad pastarųjų saugumo taip pat negalima pamiršti.

Saugaus eismo kultūrą Lietuvoje skatinantis projektas „Nebūk briedis“ ragina visus gyvūnų mylėtojus savo augintinius tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui papuošti atšvaitais. Juk keturkojai, išbėgę į tamsią gatvę ar kelią, yra visiškai nepastebimi ir gali sukelti tragiškų eismo įvykių arba patys žūti.

Veterinarijos gydytojos Renatos Balčiūnaitės teigimu, atšvaitas gyvūnui žiemą yra būtinybė. „Šaltesniu ir tamsesniu metų laiku reikėtų savo augintiniui segti atšvaitinius antkaklius, petnešas, naudoti fluorescencinius drabužėlius. Juk būtent dabar pasitaiko itin daug partrenktų ar suvažinėtų gyvūnų. Mes negalime visada nuspėti augintinio veiksmų, jis bet kada gali netikėtai išbėgti į judrią gatvę ar kelią. Apsaugoti savo mylimus augintinius nuo nelaimių galime juos aprūpindami šviesą atspindinčiomis priemonėmis“, – pataria gydytoja.

Augintiniams rekomenduojamos veiksmingiausios šviesą atspindinčios priemonės yra antkakliai su atšvaitais, atšvaitiniai pavadėliai, petnešos ir liemenės. Taip pat naudojamos ir atšvaitinės juostelės, kurios dažniausiai dedamos ant kojų. Svarbiausia šių priemonių nepamiršti namie.

Verta pridurti, jog šaltuoju sezonu, tvyrant prieblandai, dažnas tamsaus kailio keturkojis tiesiog susilieja su aplinka. Tokių gyvūnų matomumo spindulys tampa vos kelių metrų, tad jiems atšvaitas tiesiog būtinas. Taip pat negalima pamiršti ir augintinių užmiestyje, kur kelių apšvietimas prastesnis ir didesnė rizika, kad gyvūnai išbėgs į greitkelį, automagistralę ar kelią.

Tiesa, kaip ir pėsčiųjų, taip ir gyvūnų atšvaitai turi būti kokybiški. Atšvaitai ir šviesą atspindinčios liemenės turėtų būti pagaminti iš tinkamos šviesą atspindinčios medžiagos ir būti atsparūs besikeičiančioms oro sąlygoms.

Projekto „Nebūk briedis“ rengėjai primena, jog, norint gatvėje ir kelyje jaustis saugiai, būtina pasirūpinti visomis įmanomomis priemonėmis, galinčiomis užtikrinti matomumą. Nepamirškite pasirūpinti ir savo augintiniais. Juk vienas vienintelis atšvaitas gali išgelbėti gyvybę!

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: