Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Tapyba, ištirpdžiusi šimtų kilometrų atstumą

Tapyba, ištirpdžiusi šimtų kilometrų atstumą

Dažnokai mūsų gyvenimo strategu būna baimė. Baimė, ar pavyks tai, ką sugalvojome, kaip pavyks, kaip aplinkiniai tai įvertins… Lyg visą laiką norėtume atsiskaityti kažkam. Stengiamės įtikti kitam ar bijome atrasti save? Buvimas su savimi – tai bene didžiausias egzistencijos iššūkis ir gyvenimo varikliukas, lydintis kiekvieną dieną. Saviieškos labirintas painus, bet įveikiamas. Kas nutinka nepaklusus baimei būti nesuprastai, pačios sau įrodė praėjusiais metais Užpaliuose (Utenos r.) vykusių tapybos kūrybinių dirbtuvių, vadovaujamų menininko Vytauto Kuso, dalyvės.

Tapybos parodos Palangoje autorės

Moterys, įkvėptos daugiau nei 250 personalinių parodų autoriaus kūrybingumo, atsidavė individualiam spalvų žaismui tapyboje. Praėjus lygiai metams po susitikimo su ilgiausio miniatiūrinio paveikslo (ilgis 7,1 metro, aukštis 2 centimetrai) autoriumi, pasidžiaugti kūrybinių ieškojimų pasiekimais atvykta pas mokytoją į Palangą. Pasidalijus ilgesingais apsikabinimais suskubta eksponuoti atsivežtus tapybos darbus. Kavinėje-galerijoje „Liepa“ pristatyta 2018 m. spalio 13 d. Užpaliuose užgimusi tapybos paroda „Atokvėpis“. Ilgai lauktas, kūrybišku jauduliu apipintas susitikimas įvyko. Parodoje pristatyti tapybos kūrybinių dirbtuvių metu sukurti, visus metus po Utenos, Rokiškio ir Anykščių rajonus keliavę darbai, kurių autorės Angelė Dikmonienė, Ugnė Elmentaitė, Jurgita Elmentienė, Alė Šulcienė ir Alvyra Žilienė. Kaip įrodymas, kad per metus nedykinėta ir išgirsti patarimai neliko pamiršti, bylojo naujai sukurti paveikslai, dėl kurių ir būta didžiausio jaudulio. Prabėgus metams Vytautas Kusas išliko dėmesingas bei geranoriškas dalydamasis savo pastebėjimais ir patirtimi ne tik su jau pažįstamomis moterimis, bet ir su kartu atvykusia Regina Eidžiuliene, kurios darbai taip pat buvo eksponuojami kavinėje.

Prieš metus lyg atsitiktinė mintis su paroda atkeliauti į Palangą įgyvendinta. Viešint vieninteliame Pabaltijyje Šunų muziejuje, kurio įkūrėjai – Vida ir Vytautas Kusai, žvelgiant į lūžtančias jūros bangas, kartu su svetingais šeimininkais lankantis sakralioje 1930 m. pastatytoje Erškėtyno koplyčios erdvėje, Lazdininkų vėjo malūne ir vaikštant po naktinę Palangą keičiantis įžvalgomis apie Aukštaitijos bei Žemaitijos ypatumus, semtasi kūrybinių idėjų. Išsiilgto ir geranoriškumu apgobto bendravimo metu išsikelti nauji lūkesčiai, iš kurių artimiausias – personalinė Alės Šulcienės paroda Palangos miniatiūrų mini galerijoje.

Tapyba, ištirpdžiusi bemaž keturių šimtų kilometrų atstumą, įveikė baimės nerimą ir patiesė kūrybišką pasitikėjimo savimi taką. Į tako gruntą po smiltelę sudėlioti jausmai, išgyvenimai ir spalvos byloja atradimus, tegu ir praradimuose, bei santarvę su savimi.

Birutė Minutkienė

Nuotraukos: Alės Šulcienės, Vidos Kusienės, Angelės Dikmonienės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top