Pradinis / Kultūra / Tarptautinę menininkų stovyklą vainikuos pasaulinės premjeros

Tarptautinę menininkų stovyklą vainikuos pasaulinės premjeros

small_iciqgp3252

Tarptautinė menininkų rezidencijos programa DAR (Druskininkai Artists’ Residence), kurią jau trečius metus organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, pristato paskutinįkoncertų ciklo „Orbitos“ renginį. Šįsyk jame bus gausu lietuviškų premjerų.

Per tris mėnesius kompozitorių kūrybos namuose Druskininkuose įkvėpimo ieškojo  menininkai iš Austrijos, Vokietijos, Olandijos, Ukrainos bei Lenkijos. Kurorto publikai jie pristatė čia gimusius kūrinius. Rugsėjį ir spalį laukiama menininkų iš Prancūzijos, Japonijos, Vengrijos bei Didžiosios Britanijos. Dauguma menininkų Lietuvoje lankosi pirmą kartą, todėl jų kūriniuose persipina Kafkos metamarfozės su Druskininkų kraštovaizdžiais, miesto triukšmais ir įsimintiniausiomis Druskininkų miesto vietomis.

Koncertų ciklo „Orbitos” programa „Mozaika” vyks 2013 m. rugpjūčio 16 d., penktadienį, 17 val.
 Druskininkų viešbučio „Dainava” salėje „Aušrinė” (Druskininkai, Maironio g. 22). Koncerto programą atliks šiuolaikinės muzikos fortepijono virtuozė Rima Chačaturian. Anot atlikėjos, šis koncertas kurorto publikai suteiks naujų įspūdžių ir paįvairins vakarus Druskininkuose.

Programoje skambės Nacionalinės premijos laureatės kompozitorės R. Šerkšnytės “Variacijos fortepijonui”. Anot autorės, kūrinys ne tik atspindi M.K.Čiurlionio pamėgtą žanrą, bet ir atskleidžia neribotas fortepijono galimybes. Religinės tematikos akordai persipins lietuvių kompozitoriaus A. Remesos bei esto A. Part’o kūriniuose.

Pasaulinę premjerą pristatys kompozitorius D.Zakaras su savo kūriniu “Valsas”. Kaip pastebėjo menininkas, jau senai kas berašė valsą, todėl norėjosi prikelti šį žanrą ir jį paskirti ramiai Druskininkų popietei. “Tai vienas iš romantiškiausių programos kūrinių, kuris išsiskiria besisukančios bei plaukiančios harmonijos pojūčiu”, – pristatė būsimą premjerą šiuolaikinės muzikos fortepijono virtuozė Rima Chačaturian.

Ne ką mažiau staigmenų žada pateikti ir video menininkas Lukas Miceika, dirbantis su  populiariausioms Lietuvos pop muzikos grupėmis. Jis taip pat yra žinomas kaip vienas garsiausių video projekcijų kūrėjų Lietuvoje, sukūręs projekcijas ant Vilniaus Varpinės, Nacionalinės galerijos, Šiuolaikinio meno centro bei Kauno Soboro. Bendras E.Medekšaitės ir Luko Miceikos audiovizualinis projektas “Textile_4” žada nustebinti neįprastomis garso bei vaizdo išraiškos priemonėmis.

Koncertą vainikuos tarptautinės DAR rezidencijos dalyvių audiovizualinis kūrinys  “Uroboros”, kurį sukūrė Izabela Oldak ir Ruben van Klaveren (Lenkija/Olandija). Tai trumpas pasakojimas apie įvairiose Druskininkų vietose atrastus simbolius.

Programą pristato kompozitorė Egidija Medekšaitė.

Kontaktinis asmuo –  DAR vadovė Egidija Medekšaitė, 8 610 79615 egidija.m@gmail.com

Lauros Asadauskaitės nuotraukoje iš kairės į dešinę: video menininkas Lukas Miceika, kompozitorė Raminta Šerkšnytė, kompozitorė Egidija Medekšaitė ir pianistė Rima Chačaturian.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: