Pradinis / Kinas, muzika, TV / Tarptautinei rinkai pristatyti lietuviški kino projektai sulaukė didelio susidomėjimo

Tarptautinei rinkai pristatyti lietuviški kino projektai sulaukė didelio susidomėjimo

Sekmadienį Rygoje baigėsi tradicinis kasmetis Baltijos šalių dokumentinio kino projektų forumas „Baltic Sea Forum for Documentaries“. Jame buvo pristatyti 24 kuriami filmai iš keturiolikos pasaulio šalių. Į forumą buvo atrinkti ir du kino projektai iš Lietuvos: šiuo metu kuriamas režisierės Giedrės Žickytės darbas „Padėkos diena“ (studija „Moonmakers“, prod. G. Žickytė) ir debiutinis režisierės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ (studija „A Laukas“, prod. Dovydas Petravičius).

Abiejų filmų projektai buvo pirmą kartą pristatyti tarptautinei rinkai ir sulaukė didžiulio susidomėjimo ir pasiūlymų iš potencialių tarptautinių partnerių, užsienio transliuotojų ir platintojų. Projektų autoriai taip pat konsultavosi su kino ekspertais, tobulino filmo idėjos pristatymo įgūdžius, užmezgė naudingų ryšių.

Dokumentinis filmas „Padėkos diena“ pasakos apie dramatišką ir kupiną paradoksų lietuvio jūreivio odisėją. Prieš 4 dešimtmečius iš sovietų laivo jis peršoko į amerikiečių katerį ir tapo pasauliniu laisvės herojumi.

Dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ netikėtu žvilgsniu pažvelgs į įvykius kontroversiškai vertinamoje kormoranų kolonijoje. Tai bus vizualaus originalumo ir humoro nestokojantis kūrinys, laužantis filmų apie gamtą konvencijas.

Baltijos jūros šalių dokumentikos forumas yra vienas svarbiausių šio regiono filmų projektų sklaidos ir finansavimo renginių, į kurį suvažiuoja būtent šiuo regionu besidomintys rinkos dalyviai.

Į forumą pakviestų lietuviškų dokumentinių filmų projektų autorių dalyvavimą apmokymuose ir viešame pristatyme iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

Lietuvos kino centro inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top