Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Telšiškiai – tarp „Mažųjų olimpiados 2016“ I etapo nugalėtojų

Telšiškiai – tarp „Mažųjų olimpiados 2016“ I etapo nugalėtojų

Vienas reikšmingiausių darnaus vaiko vystymosi ir sveikatos stiprinimo veiksnių vaikystėje yra judėjimas. Fizinis aktyvumas padeda tenkinti biologinį vaiko poreikį judėti, skatina motorikos vystymąsi, stimuliuoja organizmo augimą, gerina protinį ir fizinį darbingumą, stiprina sveikatą. Judėjimas – maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. „Nors vaiko fizinis tobulinimas yra tik vienas lapelis to žiedo, kuris vadinamas sveikatingumu, bet, jam nuvytus, ima vysti ir visa gėlė“, – yra sakiusi ne vienos knygos apie vaikų sveikatos ugdymą autorė E. Adaškevičienė.

Šiais metais Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ trečią kartą prisijungė prie Respublikinio Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomo projekto „Mažųjų olimpiada“, kurį  organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Mūsų priešmokyklinės grupės „Riešutėliai“  komandai, kuriai atstovavo Dominyka, Armantė, Ugnė G., Gustas, Rokas, Ignas R., pedagogė Regina Klemovienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė, pavyko pirmame varžybų etape (darželių grupėje) užimti garbingą I vietą! Ruošdamiesi varžyboms vaikus pratinome laikytis garbingo elgesio taisyklių, supažindinome juos su olimpiniu judėjimu.

Projekto „Mažųjų olimpiada“ tikslas – populiarinti olimpines idėjas tarp priešmokyklinio amžiaus vaikų. Šiemet į šventinį renginį savo darželyje  „Mažųjų olimpiada“ pakvietėme visų grupių (net ir pačius mažiausius) lopšelio vaikus. Renginio metu stengėmės sukurti draugišką atmosferą ir pakilią nuotaiką, kad visi darželio vaikai patirtų olimpinio judėjimo džiaugsmą. Užduotys buvo pateikiamos atsižvelgiant į amžiaus tarpsnių ypatumus. Tris valandas darželio salė aidėjo nuo vaikiško juoko, pergalės šūksnių, o visų mažųjų olimpiados dalyvių veiduose švietė šypsenos. Renginys prasidėjo iškilminga eisena. Nešini olimpine ir darželio vėliavomis šventę atidarė ir visiems savo draugams sėkmės palinkėjo mūsų darželio „Mažųjų olimpiados“ nugalėtojų    komanda. Už kiekvienos užduoties atlikimą komandoms buvo skiriamas įvertinimas – šypsenėlė. Jų buvo priskaičiuota labai daug. Visų grupių komandos buvo apdovanotos kamuoliais, o visi dalyviai – padėkos raštais.

Projektas „Mažųjų olimpiada“ – priemonė, skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, skiepijanti olimpinius principus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top