Pradinis / Aktualijos / Trijų kryžių paminklas Vilniuje nušvis Prancūzijos vėliavos spalvomis

Trijų kryžių paminklas Vilniuje nušvis Prancūzijos vėliavos spalvomis

Po žiauraus teroro išpuolio vakar Prancūzijos kurorte Nicoje Vilniaus meras Remigijus Šimašius vilniečių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos gyventojams, ambasadoriui Philippe Jeantaudui bei griežtai pasmerkė barbariškas atakas prieš visą Europą. Skelbiama, kad per žiaurų išpuolį vakar žuvo mažiausiai 80 žmonių, apie 100 sužeisti.

„Šią akimirką esame su Nicos, visos Prancūzijos, visos Europos žmonėmis. Dar viena ataka prieš Prancūzijos žmones iš tikrųjų yra ataka prieš mus visus, prieš Europos Sąjungos vertybes. Turime duoti vieningą atkirtį terorizmui. Paklauskime savęs, ar tikrai padarėme viską, kad tokie išpuoliai nepasikartotų, kad apsaugotume savo laisvę, savo įsitikinimus, savo žmoniškumą“, – sakė Remigijus Šimašius.

Būdami vieningi su tais, kuriuos palietė tragedija, vilniečiai siunčia simbolinę žinią – tai įveiksime tik laikydamiesi drauge. Iš daugelio miesto vietų matomas Trijų kryžių paminklas šiandien bus nušviestas Prancūzijos vėliavos spalvomis. Trijų kryžių monumentas vilniečiams visuomet buvo tautinės tapatybės ir pasipriešinimo simbolis.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top