Pradinis / Šeima ir sveikata / Trys „Grikių iššūkio“ savaitės: Sandra atskleidė, kaip pasikeitė savijauta

Trys „Grikių iššūkio“ savaitės: Sandra atskleidė, kaip pasikeitė savijauta

Radviliškyje gyvenanti Sandra Gakštienė (37 m.) „Grikių iššūkyje“, skirtame Ksaverai Vaištarienei atminti, dalyvauja pirmą kartą. Moteris neslepia, kad, „Facebook’e“ radusi pasiūlymą jungtis prie iniciatyvos, labai dvejojo, į visa tai žiūrėjo nepatikliai ir skeptiškai. Nutarusi įsitikinti, ar tai tikrai veiksminga, teisės studijas baigusi Sandra sutiko pasidalyti savo patyrimais.

Vargino įvairūs negalavimai

Nuo vaikystės sergu mažakraujyste, todėl visada trūko energijos, kankino mieguistumas, lėtinis nuovargis, silpnumas, energijos stygius. Taip pat naktinis kojų mėšlungis, kuris neleisdavo tinkamai pailsėti, išsimiegoti. Dalyvavimas „Grikių iššūkyje“ buvo tarsi bandymas pagerinti savo sveikatą ir savijautą.

Labai mėgdavau bulvinius patiekalus, saldumynus, baltųjų miltų produktus. Nevengdavau gazuotų gėrimų, šašlykų, kepsnių, padažų. Supratau, kad toks maistas sargdina ir iš tokio skurdaus raciono mažai naudos organizmui, sveikatai, imunitetui, bet potraukis šioms blogybėms buvo stipresnis už mane.

Tikslas pagerinti sveikatą – tvirtas ir ryžtingas

Iki grikiavimo esu bandžiusi sausą badavimą, kuris truko 4 paras. Atlaikiau. Iki šiol vieną kartą savaitėje badauju – nevalgau ir negeriu vandens. Taip pat išbandžiau protarpinį badavimą, bet teigiamo poveikio sveikatai nepajutau.

Į grikių iššūkį žiūrėjau skeptiškai, mano tikslas nebuvo numesti svorio. Norėjau pagerinti savijautą, sveikatą. Nusprendžiau tvirtai ir ryžtingai.

Grikiauju trečią savaitę kas antrą dieną, per savaitę keturis kartus. Valgau 3 kartus per dieną 200 gramų grikių be jokių priedų, pagardų ir geriu petražolių arbatą valandą prieš valgį, per dieną pusantros stiklinės. Kitomis dienomis: 2 litrai gryno vandens ir griežta vegetarinė mityba. Visiškai atsisakiau mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno produktų, saldumynų, cukraus, druskos, pipirų, prieskonių, išskyrus žalumynus, kavos, bulvių, miltinių patiekalų, įvairiausių riebalų išskyrus „Chia“ sviestą, gazuotų gėrimų, termiškai apdoroto greitojo maisto, duonos. Jų man visiškai nebesinori. Šeimai gaminu įprastai ir pastebėjau, kad nebekyla pagundų paragauti.

Mano mitybos pagrindą sudaro daržovės: troškintos, virtos, žalios, garintos. Įvairios kruopos: grikiai, avižos, lęšiai, perlinės kruopos, taip pat ankštinių kultūrų. Džiovinti ar švieži vaisiai, uogos, daržovės, ispaninių šalavijų, sezamų sėklos. Man toks maistas tinka ir patinka,  jaučiuosi puikiai.

Pokyčiai per tris savaites

Po pirmos grikiavimo savaitės atsirado energijos, išnyko mieguistumas, mintys tapo švaresnės ir pozityvesnės. Antrą savaitę pajutau dar daugiau energijos, taip pat išnyko naktinis kojų mėšlungis. Nebekankina lėtinis nuovargis, silpnumas, nemiga. Trečia savaitė atnešė dar didesnių pokyčių: numečiau 8 kilogramus svorio, oda tapo švaresnė, skaistesnė, išnyko pigmentinės dėmės nuo veido ir kūno. Man tai dideli pasiekimai. 

Dirbdama darbus nesijaučiu pavargusi, sveikas nuovargis, geras miegas, pozityvus mąstymas, lengvumas, teigiami odos pokyčiai – šie dalykai į mano gyvenimą atnešė daug džiaugsmo, dabar galiu jaustis puikiai. Didžiuojuosi, kad sugebėjau į savo gyvenimą įnešti meilės sau. Noriu padėkoti savo brangiausiems šeimos nariams už stiprų palaikymą.

Kritikų visada buvo ir bus

Šeima mane palaiko, tačiau draugai ir pažįstami sakė: „Pagalvok, ką darai, kam save taip kankinti, kam su savimi eksperimentuoti, numestas svoris grįš dvigubai, o vėliau bus sunku numesti…“ Laikas parodys. Kritikų visada buvo ir bus, to pakeisti neįmanoma. Kiekvienas žmogus turi teisę į savo nuomonę.

Visada atsiranda skeptikų, bet reikia įsiklausyti į save. Kiti žmonės už mane mano gyvenimo nenugyvens, pati esu už save atsakinga. Jokios pašaipos negali pakeisti sprendimo, jei jis tikrai tvirtas ir ryžtingas. Laikas geriausiai parodo, pasiteisina šie metodai, ar ne. Sėkmės istorijos žmones motyvuoja ir įkvepia, skatina pasitikėti savimi. Kaip gera, kai esi sveikas, kupinas energijos, gali kalnus nuversti, o kartu jaustis laimingas!

„Grikių iššūkis“ skirtas K. Vaištarienei atminti

„Grikių iššūkis“ vyksta jau trečius metus iš eilės. Jo iniciatorė a. a. chemijos mokslų daktarė, vegetarų draugijos pirmininkė, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė Ksavera Vaištarienė. Laimingiausia pasaulyje save vadinusios moters iniciatyva prie „Grikių iššūkio“ 2018 m. prisijungė 17 000 žmonių. Šiuo metu specialiai sukurtoje „Facebook“ grupėje „30 dienų iššūkis“ yra beveik 27 000 narių.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos iš Sandros asmeninio archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top