Pradinis / Aktualijos / Turizmas stiprina šalies ekonomiką

Turizmas stiprina šalies ekonomiką

Trečiadienį, spalio 16 d., Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Jungtinių Tautų pasaulio turizmo organizacijos generaliniu sekretoriumi (JT PTO) Telebu Rifai aptarė tarptautinį bendradarbiavimą turizmo srityje ir Lietuvos dalyvavimą kuriant virtualų pasaulinį gintaro kelią.

Turizmo reikšmė šaliai neabejotina

„Turizmas yra ne tik puiki galimybė pristatyti unikalų mūsų šalies grožį, kultūrą ir istoriją užsienio žmonėms. Aktyvi turizmo plėtra gali reikšmingai prisidėti sprendžiant nedarbo ir emigracijos problemas, skatinant ekonomikos augimą“, – sakė Prezidentė.

Lietuva turizmo srityje tampa viena iš ES lyderių

Prezidentės teigimu, turizmo srityje Lietuva jau pasiekė gerų rezultatų ir tampa viena iš Europos Sąjungos lyderių. Šalies kurortuose sparčiai plečiasi SPA ir sveikatingumo turizmas. Praėjusiais metais atvykstančiųjų srautas išaugo daugiau nei 12 procentų. Lietuvą per 2012 m. aplankė 2 milijonai užsienio turistų ir pajamos į valstybės biudžetą iš turizmo sudarė 5,2 milijardo litų. Lietuvos turizmo sektoriuje dirba maždaug 42 tūkstančiai gyventojų.

Vienas iš didžiausių keliautojų aljansų „The Ethical Traveler“ Lietuvą įtraukė į 10 etiškiausių pasaulio turizmo krypčių. Itin gerai įvertinta aplinkosaugos ir ekoturizmo Lietuvoje plėtra.

Virtualus pasaulinis gintaro kelias

Susitikime kalbėta ir apie bendrą Lietuvos bei JT PTO projektą – virtualų pasaulinį gintaro kelią, kurį ketinama atidaryti gruodžio 17 d. Vilniuje. Projekte (jame taip pat dalyvauja Latvija, Lenkija, Austrija, Ukraina, Rusija ir Baltarusija) Lietuva pristatoma kaip šalis, kurioje prasideda pasaulinis gintaro kelias, išradingai pateikiama gintaro istorija, taip pat informacijos apie „gintarines“ SPA procedūras, „gintarinę“ kulinariją, juvelyriką ir dizainą.

Pasak šalies vadovės, virtualus gintaro kelias yra strateginės reikšmės iniciatyva, kuri padidins mūsų šalies žinomumą ir matomumą.

Socialiniai tinklai – puikios šalies reklamavimo priemonės

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad internetas ir socialiniai tinklai yra veiksmingos šalies reklamavimo priemonė. Neseniai pradėtas projektas „Like‘able Lithuania“, kuriuo siekiama per 5 socialinius tinklus – „Facebook“, „Google+“, „kontakte“, „Twitter“ ir „Youtube“ – naujoviškai pristatyti Lietuvą ir pritraukti kuo daugiau mūsų šalies draugų.

Nuotraukos R. Dačkaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top