Pradinis / Šeima ir sveikata / Tyrimas: rūpinimąsi šeimos sveikata vyrai patiki moterims

Tyrimas: rūpinimąsi šeimos sveikata vyrai patiki moterims

309494981_139ff14357_o

Lietuvos vyrai sprendimus dėl šeimos sveikatos linkę patikėti antrosioms pusėms, pastebi vaistininkai. Nepriklausomos tyrimų bendrovės „Nielsen“ atliktas tyrimas atskleidė, kad vyrai į vaistinę užsuka tris kartus rečiau nei moterys. O štai, pavyzdžiui, kaimyninėje Latvijoje vaistinių pirkėjų pasiskirstymas pagal lytį yra beveik tolygus.

Tyrimo rezultatai

Tyrimo duomenimis, Lietuvoje moterys sudaro net 74 proc. vaistinių pirkėjų, o Latvijoje – 52 proc.

Pasak „Camelia“ vaistininkės Gintarės Krikščiūnienės, nors moterų ir vyrų sergamumas yra daugmaž vienodas, pastarieji dažniausiai į vaistinę užsuka tik spiriami reikalo: jeigu skubiai prireikia vaistų ar kitų priemonių ir jeigu niekas kitas to padaryti už juos negali, t. y. moteris slaugo vaiką, pati serga ir yra nepajėgi iki vaistinės atvykti. Taip pat patys vaistus perka vieniši vyrai.

Skirtingas atsakomybės pasiskirstymas šeimose?

„Kalbant apie šeimas, viena pagrindinių tokios tendencijos priežasčių gali būti lietuvių vyrų nenoras prisiimti atsakingų sprendimų dėl artimųjų sveikatos. Priimta manyti, kaip tai yra „moteriška“ sritis, tad vyrai šią užduotį paveda antrosioms pusėms. Įdomu, kad kaimyninėje Latvijoje situacija yra kitokia. Panašu, kad tai susiję su skirtingu atsakomybės pasiskirstymu šeimose“, − komentavo vaistininkė.

G. Krikščiūnienės teigimu, tai turi įtakos ir apsipirkimo vaistinėse įpročiams. „Visų pirma, moterų pirkinių krepšelis yra kur kas didesnis nei vyrų. Jame yra ne tik vaistų, bet ir kosmetikos, higienos, vaikų prekių, maisto papildų. O vyrai paprastai perka preparatus nuo ūmaus negalavimo: peršalimo, padidėjusio kraujospūdžio ar prostatos problemų“, − vardijo „Camelia“ atstovė.

Skiriasi moterų ir vyrų elgesys vaistinėse

G. Krikščiūnienės pastebėjimu, skiriasi ir abiejų lyčių elgesys vaistinėse. „Vyrai yra santūresni ir tikisi greito, tikslaus aptarnavimo ir veiksmingo preparato. Jie, kitaip nei moterys, nėra linkę diskutuoti, gilintis į problemą, aiškintis vaistų pašalinio poveikio. Moterys vadovaujasi daugiau kriterijų, preparatus jos renkasi ne tik pagal efektą, bet ir saugumą, kainą“, − pasakojo G. Krikščiūnienė.

Moterys linkusios išleisti daugiau

Abiejų lyčių apsipirkimo įpročiai turi įtakos ir išleidžiamoms sumoms. Bendrovės „Sprinter“ rugsėjo mėnesį atlikta apklausa parodė, kad didesnes nei 50 litų sumas vaistinėse dažniau išleidžia moterys, taip pat vyresnio amžiaus respondentai. Minėto tyrimo duomenimis, 30 proc. gyventojų vaistinėse išleidžia nuo 51 iki 100 litų per mėnesį, nuo 100 iki 200 litų per mėnesį išleidžia tik kiek daugiau nei dešimtadalis.

Apie tyrimą

Vaistinių tinklo „Camelia“ užsakymu reprezentatyvų gyventojų vartotojiškos elgsenos tyrimą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko 2013 m. rugsėjo 16−24 d. Jo metu buvo apklausti 1007 respondentai nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: