Pradinis / Mokslas ir švietimas / Už antrines žaliavas – bilietas į muziejų

Už antrines žaliavas – bilietas į muziejų

Iki šių metų rugsėjo 16 dienos Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2, Vilnius) kviečia antrines žaliavas keisti į nemokamą apsilankymą muziejuje. Ši akcija – viena iš visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Ne viską mesk, kas šiukšle žiba“ veiklų.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos ir energetikos departamento Aplinkos apsaugos skyriaus finansuojamu visuomenės aplinkosauginio švietimo projektu „Ne viską mesk, kas šiukšle žiba“ siekiama visuomenei priminti rūšiavimo svarbą, pabrėžti su šiuo procesu susijusias problemas ir pateikti įvairių alternatyvų, kaip elgtis su nebereikalingais daiktais. Iš surinktų antrinių žaliavų jaunieji kūrėjai ir muziejaus lankytojai konstruos praktiškas menines instaliacijas.

Iš antrinių žaliavų muziejuje bus kuriami meno objektai, taip demonstruojant atliekų praktinį panaudojimą. Projekto vadovė architektė Emilija Armakauskaitė tikisi, jog „vienos rūšies atliekų gausa kiekvienam mūsų parodys, kiek daug suvartojame, paskatins atsakingai žiūrėti į aplinką, kurioje gyvename, ir pradėti rūšiuoti“.

Nemokamas pakvietimas į Energetikos ir technikos muziejų, galiojantis tris mėnesius, keičiamas į 5 tuščius, nesulankstytus, nepažeistus purškiamų dažų flakonus arba 50 vnt. 2 litrų talpos nesulankstytų plastikinių butelių, arba 20 cm aukščio, ne mažesnės nei A4 formato, švarios, sausos makulatūros ryšulį, arba 100 vnt. (ar vieną pilną pirkinių maišą) panaudotų spalvotų, švarių, sausų plastikinių maišelių.

Muziejaus antrinių žaliavų rinkimo akcijoje dalyvauja ir Vilniuje vykstančio grafičio festivalio „Vilnius street art“ organizatoriai bei dalyviai. Visame mieste vykstančiame festivalyje planuojama sunaudoti apie 300 purškiamų dažų flakonėlių. Jie bus atiduoti, kad prisikeltų naujam gyvenimui Energetikos ir technikos muziejuje.

Energetikos ir technikos muziejaus ekologiška veikla: 2011 m. kartu su UAB „EMP Recycling“ surengta akcija „Atiduok seną „plytą“ perdirbti!“, atidarytas smulkiosios buitinės technikos surinkimo punktas, 2012 m. VšĮ „Mes darom“ ir susivienijimas „Žali.lt“ muziejų įtraukė į „Žaliąjį Vilniaus žemėlapį“, 2013 m. eksponuota paroda „Sustok, akimirka žalinga!“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top