Pradinis / Lietuviai svetur / Užsienyje gyvenantys lietuviai rinkosi švęsti Kalėdų

Užsienyje gyvenantys lietuviai rinkosi švęsti Kalėdų

Artėjant Kalėdoms Lietuvos ambasados surengė šventinius vakarus užsienyje gyvenantiems lietuviams ir jų šeimoms.

Lietuvos ambasada Ispanijoje pakvietė Madride gyvenančius ir šiame mieste viešinčius lietuvius į tautinės kultūros vakarą. Iš Lietuvos atvykusi etnomuzikologė ir edukologė Akvilė Rubikienė papasakojo apie lietuviškas advento tradicijas ir papročius, pamokė svečius verti šiaudinius sodus.

Dalyviai noriai įsitraukė į eglutės žaislų iš šiaudų gaminimo procesą, smalsiausi galėjo į savo ateitį pažvelgti atlikdami senovinius burtus, visi mokėsi ir vėliau sutartinai traukė advento giesmes, žaidė liaudies žaidimus. Bendrą nuotaiką palaikė bei dainomis susirinkusiuosius džiugino dainų autorius ir atlikėjas Andrius Pojavis, kuris šventės metu pristatė ir savo naujausią kūrinį „Tik su tavim“. Šventės dalyviai vaišinosi naminiais tautiniais patiekalais.

Į šv. Kalėdų vakarą Lietuvos ambasadoje Kalėdų Senelis sukvietė Pekine ir jo apylinkėse gyvenančius lietuvius ir jų šeimas. Šventės pradžioje Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė pasveikino svečius gražiausių metų švenčių proga, palinkėjo sėkmingų ateinančių metų, papasakojo apie ambasados nuveiktus darbus 2018 metais ir planus 2019 metais. Ambasadorė ragino tautiečius skleisti Kinijoje žinią apie Lietuvą  ir ambasados veiklą, kvietė  talkininkauti rengiant ambasados renginius ir aktyviai juose dalyvauti.

Vaikai ir suaugusieji linksmai pasitiko atvykusį Kalėdų Senelį, įdėmiai klausėsi jo pasakojimų, jo  pakviesti noriai žaidė žaidimus, dainavo, deklamavo eilėraščius, o už tai buvo apdovanoti šventinėmis dovanėlėmis. Šventės pabaigoje visi vaišinosi tradiciniais lietuviškais patiekalais.

Artėjančių Kalėdų proga Lietuvos Respublikos ambasada Minske mažuosius lietuvaičius pakvietė į šventinę Kalėdinę vakaronę su Kalėdų Seneliu, Žiema ir daugybe įvairiausių staigmenų.

Šventės metu Minsko, Lydos, Pelesos ir Rimdžiūnų lietuvių bendruomenių vaikai pristatė savo paruoštas programas: skambėjo lietuviškos dainos, eilės, buvo atliekamos teatrinės improvizacijos, šokamas ratelis. Šventinės vakaronės metu buvo atidaryta ambasados rengto Baltarusijos lietuvių vaikų kūrybos konkurso „Mano Lietuvai 100 metų“ darbų paroda bei apdovanoti geriausių darbų autoriai.

„Šįmet visų mūsų Kalėdos yra  ypatingos, nes kartu mes užbaigiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejinius metus, kitais metais pasitiksime Pasaulio lietuvių metus. Išgirskime ir puoselėkime lietuvišką žodį mažųjų lūpose, tęskime tradicijas ir teišlieka ambasada ir toliau visų mūsų namais“, – kalbėjo Lietuvos ambasadorius Andrius Pulokas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: