Pradinis / Žmonės / Vaikystę prisiminęs Merūnas Vitulskis: „Žinau, ką reiškia alkis“

Vaikystę prisiminęs Merūnas Vitulskis: „Žinau, ką reiškia alkis“

Dabar operos solistas Merūnas Vitulskis – vienas populiariausių šalies atlikėjų, koncertuojantis ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio didžiosiose operos scenose. Nors, rodos, žinomo atlikėjo gyvenime šiandien nieko netrūksta, Merūnas atviras: ankstyva mamos mirtis ir vaikystėje šeimą palietęs skurdas neleidžia užmigti ant laurų ir skatina atjausti bei suprasti kitą.

Vyras prisimena: „Kai mama mirė, buvo labai sunku. Turėjome daug skolų, nes jai skirti vaistai buvo labai brangūs. Slaugyti ligonį yra labai didelis iššūkis visai šeimai. Močiutė gaudavo pensiją, aš – pašalpą, teta irgi prisidėdavo – mes sumesdavome tuos visus pinigus į vieną katilą ir bandydavome kažkaip išgyventi. O juk reikėjo ir už mano mokslus, už mano muzikavimą mokėti, mane auginti. Dabartiniai vaikai gal net nežino, kad mano laikais, jei daiktas suplyšdavo ar sugesdavo, tu jį ne išmesdavai, o taisydavai, galų gale adydavai kojines.“

„Kai susilauki vaikų, peržvelgi savo vaikystę. Močiutė, teta, mama, kurios mane augino, ir iš nieko sugebėdavo išvirti sriubą. Atsimenu, kai ateidavo nepriteklius, mes vykdavome pas gimines į kaimą bulvių. Mano vaikystės skonis – bulvės su kmynais. Kažkaip tėvai sugebėdavo įteigti, kad tai pats nuostabiausias maistas, ir aš lig šiol prisimenu tą skonį. Dabar pagalvoju – kaip tėvai turėtų jaustis negalėdami vaikui nieko pasiūlyti? Vaikas valgyti nori ir tu negali jam pasakyti: „Ne, nieko neturiu“, – mintimis dalijasi atlikėjas.

Sunkios vaikystės prisiminimai skatina M. Vitulskį prisidėti prie labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ veiklos. Drauge su žmona Erika atlikėjas jau spėjo įvertinti sunkų savanorių darbą talkindamas „Maisto banko“ sandėliuose. O šį penktadienį tiesioginiame LNK televizijos eteryje Merūnas pasakos savo gyvenimo istoriją ir dainomis kvies geradarius paaukoti lėšų nepasiturinčiųjų maitinimui.

Merūnas sako: „Lietuvoje vis dar yra labai daug problemų, daug nelygybės. Tokia didelė kakofonija: visi sako, kad klasių susiskirstymas neegzistuoja, bet jis egzistuoja. Vieni atsikandę meta maistą, jei jiems neskanu, kiti brangina kiekvieną maisto kąsnį, kurį gauna tą dieną. Tokių akcijų kaip „Maisto banko“ turėtų būti penkis kartus daugiau. Arba išnykti, nes kartais tie, kurie patys stygiaus nepatyrę, nesupranta, kokia didelė problema yra skurdas ir alkis.“

Jau aštuntąjį kartą „Maisto bankas“ ir LNK kanalų grupė kviečia Lietuvą dalintis. Labdaros telemaratonas „PasiDalink“ – šį penktadienį 19.30 val. per LNK. Padėkite pamaitinti nepasiturinčius – paaukokite skambindami tel.1343 jau dabar.

„Maisto banko“ ir Merūno asmeninio archyvo nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: