Pradinis / Mokslas ir švietimas / Valstybinės Kazimiero Būgos stipendijos paskirtos šešiems užsienio lituanistikos centrų studentams

Valstybinės Kazimiero Būgos stipendijos paskirtos šešiems užsienio lituanistikos centrų studentams

Švietimas (1)
Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2013–2014 mokslo metais Lietuvos valstybinėmis stipendijomis apdovanojami šeši studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Italijos, Lenkijos, Latvijos universitetuose.

Šiemet Būgos stipendijų konkursą laimėjo studentai, besimokantys Pizos, Masaryko, Prahos Karolio, Krokuvos Jogailos, Latvijos, Liepojos universitetuose veikiančiuosiuose lituanistikos centruose.

„Užsienyje veikiančių lituanistikos centrų dėstytojai ir studentai, gilindamiesi į lietuvių kalbą, istoriją, paveldą, prisideda prie lituanistikos mokslo plėtros ir kartu žinią apie Lietuvos kultūrą bei tradicijas perduoda kitiems. Tai palaiko mūsų kultūros gyvybingumą ir už Lietuvos ribų“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Kazimiero Būgos stipendija skiriama siekiant paskatinti užsieniečius aktyviau domėtis lietuvių kalba ir lituanistikos studijomis, prisidėti prie šių studijų užsienyje plėtros, skleisti žinias apie Lietuvą užsienyje, tapti Lietuvos draugais ir kultūriniais ambasadoriais. Stipendijos dydis – 1040 litų (per mėnesį).

Iškilaus kalbininko Kazimiero Būgos stipendiją LR Vyriausybė įsteigė 2007 metais. Iki šiol šias stipendijas yra gavę 30 lituanistikos studijas 8 šalių – Čekijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos ir Vokietijos – universitetuose pasirinkę studentai.

Savarankiškas lituanistikos ar baltistikos studijų programas šiuo metu vykdo apie 10 užsienyje veikiančių lituanistikos centrų. Pasaulyje, daugiausia Europoje, iš viso veikia apie 40 įvairaus dydžio lituanistikos centrų, kuriuose tiriama ar dėstoma lietuvių kalba ar baltų kalbos ir kultūra.

Nuotrauka ELTA

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top