Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje prisiekė pirmosios šaulių klasės mokiniai

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje prisiekė pirmosios šaulių klasės mokiniai

Rugsėjo 1-ąją pirmasis skambutis, skelbiantis mokslo metų pradžią, nuskambėjo šešiolikoje Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų. Jis į klases sukvietė maždaug 2300 mokinių.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje Rugsėjo 1-osios šventė buvo neįprastai šventiška. Šalia mokyklos vykstančiame iškilmingame mokslo metų atidarymo renginyje svečių, mokytojų, mokinių ir tėvų akivaizdoje prisiekė šaulių klasės mokiniai. Varėniškiai drauge su Alytaus Putinų gimnazija – pirmieji šalyje, galintys pasigirti suformuotomis šaulių klasėmis.

Naujųjų mokslo metų pradžios proga mokytojus, mokinius ir jaunuosius šaulius pasveikino krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo narys Gediminas Jakavonis, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, Varėnos dekanas Justinas Aleknavičius, Šaulių sąjungos vado pavaduotojas Vytautas Žymančius.

Šventinis renginys gimnazijoje prasidėjo Lietuvos Respublikos himno giedojimu.

Gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė, naujų mokslo metų proga sveikindama mokytojus, mokinius ir tėvelius, sakė tikinti, kad gimnazijos bendruomenės nariai visada bus verti gimnazijos vardo.

Muzikinį sveikinimą visiems šventinio renginio dalyviams dovanojo muzikuojantys gimnazistai.

Tarp ratu sustojusių gimnazistų ypač susikaupę buvo šaulių klasės, kurią sudaro po penkiolika merginų ir vaikinų, mokiniai. Jie gimnazijoje mokysis pagal jaunojo šaulio ugdymo programą, sukurtą siekiant sudaryti palankias sąlygas įgyti ir plėtoti žmogaus asmeninę, socialinę, pažinimo ir kultūrinę kompetenciją. Programos turinys ir fizinio ugdymo procesas susijęs su valia, ryžtu, ištverme, lyderyste. Tai sutampa su asmens, kaip būsimo krašto gynėjo, vertybėmis, todėl svarbu, kad jau mokykloje mokiniai, norintys savo ateitį susieti su krašto gynyba, susipažintų su šiais reikalavimais ir vertybinėmis nuostatomis.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, sveikindamas gimnazijos bendruomenę Rugsėjo 1-osios proga, sakė: „Labai simboliška ir gražu, kad Rugsėjo 1-ąją švenčiame paminėję Laisvės dieną. Tik laisvoj ir demokratinėj valstybėj mes galim visavertiškai semtis žinių, siekti mokslo pažangos. Džiugu, kad Jūsų gimnazijoje susibūrė šaulių klasė. Tai yra nauja ir mums. Tikiu, kad Jūs būsite pavyzdys ir kitiems gimnazistams ir kad jis pasklis plačiai po visą Lietuvą. Linkiu visiems gimnazistams, ypač šauliams, kad, be mokslo ir žinių, rūpėtų ir pareiga Tėvynei. Šaulių pavyzdys ir uniforma – papildoma atsakomybė kitiems bendraamžiams. Ta proga noriu padėkoti tėveliams, kurie įskiepijo Jums patriotiškumo gyslelę.“ Ministras palinkėjo visiems gerų, prasmingų, įdomių mokslo metų laisvoje ir demokratinėje Lietuvoje.

Seimo narys Gediminas Jakavonis gimnazijos bendruomenę pasveikino dzūko Alberto Antanavičiaus specialiai Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniams Rugsėjo 1-osios proga sukurtomis eilėmis.

Šventės dalyvius pasveikinęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta palinkėjo mokslo metus praleisti mokinių sugrotu muzikos ritmu – į mokslus kibti roko, o vieniems su kitais bendrauti džiazo tempu. „Linkiu, kad Jūsų bendruomenė visada būtų vieninga, o įgytas žinias būtinai panaudotumėte, kitaip jos nebus prasmingos. Šaulių klasė ir man – staigmena ir džiaugsmas.“ Rajono vadovas, kuris 1989 m. pats buvo vienas iš Šaulių sąjungos Varėnos būrio atkūrimo iniciatorių, reiškė viltį ir norą bendrauti ir bendradarbiauti su jaunaisiais šauliais. „Jūsų pasirinkimas prasmingas, tai įsipareigojimas ne tik sau, bet ir tautai, valstybei. Jūs atnešėte gerą kibirkštį į mokyklos bendruomenę. Linkiu visiems Jums sėkmingų mokslo metų“, – linkėjo meras.

Varėnos dekanas Justinas Aleknavičius, pacitavęs žodžius iš Šventojo Rašto, linkėjo mokiniams būti taikdariais, o pasitaikantį blogį visada nugalėti gerumu.

Vėliau prie Šaulių sąjungos vėliavos vyko iškilminga jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija, jai vadovavo šaulių klasės auklėtoja Rita Lysenko. Šaulius pašventino Varėnos dekanas Justinas Aleknavičius, ypatingos sėkmės linkėjo krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Šaulių sąjungos vado pavaduotojas V. Žymančius jauniesiems šauliams palinkėjo sėkmės ir tvirtybės primindamas, kad šaulio uniforma pirmiausia ne puošia, o įpareigoja.

Rūta Averkienė, www.varena.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: