Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Vasaros pabaigos šventė Rojaus muziejuje

Vasaros pabaigos šventė Rojaus muziejuje

Nors ir apniukusią, bet vasariškai šiltą penktadienio popietę Rojaus muziejus visus kvietė į muzikinį renginį „Rojaus spalvos“. Proga išties neeilinė: Adomo Hrebnickio memorialinį muziejų aplankė jo proanūkis Andrzejus Rejmanas (Andrzej Rejman) su savo dukra Ana.

Į susitikimą susirinko būrys svečių: Ignalinos rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė bei pavaduotoja Gražina Mackonienė, Ignalinos krašto muziejaus direktorė Vida Beržinienė, Dūkšto seniūnas Vytautas Kazėnas, Dūkšto ir Kaniūkų bendruomenių atstovai, dar visai nesenai Dūkšto bažnyčioje pradėjęs kunigauti kun. Sigitas Grigas, leidyklos „Versmė“ atstovės Živilė Gurauskienė ir Aira Gurauskaitė ir kiti Rojaus gerbėjai, draugai bei tyro oro, švarios gamtos ir jos jaukumo ištroškę lankytojai.

Nė vienas susiėjimas neapsieina be muzikos. Šįkart savo dainas dovanojo Lietuvos bardas, dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis.

Pakilios nuotaikos visi rinkosi į pernai restauruotą pirmąjį prof. A. Hrebnickio namelį-klėtelę. Neapsakomas jaukumas, kai kurių akyse matomas susijaudinimas tuo metu viską pasakė už juos – ten tokia gera aura. Daugelis susirinkusiųjų prof. A. Hrebnickio proanūkį matė pirmą kartą, todėl buvo be galo smalsu sužinoti daugiau apie jį. Žymus lenkų kompozitorius A. Rejmanas pasakojo apie save, šeimą, pomėgius, darbą. Proanūkiui kiekvienas atvykimas į Lietuvą yra labai svarbus ir jaudinantis. O kad šiais metais tas susitikimas būtų nepamirštamas, jam buvo padovanotas jaunos dailininkės paveikslas, kuriame nupieštas Adomo Hrebnickio muziejus. Atminimo dovanėlę įteikė ir Ignalinos rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja.

Po nuoširdžių pasikalbėjimų renginį tęsė ir savo dainomis ne vieno sielą virpino Kazimieras Jakutis, dar žinomas Pagulbio slapyvardžiu. Skambėjo dainos apie jaunystę, mamą, meilę, keliones ir kitus jausmus, paliečiančius giliausias širdies kerteles. Kadangi renginyje svečiavosi ir Kazimiero sesuo Valerija, porą dainų jie atliko kartu. Nebuvo pamirštas ir nesenai praėjęs atlikėjo jubiliejus. Dūkšto seniūnas Vytautas Kazėnas kartu su Dūkšto kultūros namų darbuotojomis Agne Umbrasiene ir Dangute Urboniene skyrė jautrią dainą apie prabėgusią vaikystę, jaunystę ir jau suaugusius vaikus, įteikta gėlių ir atminimo dovanėlės. K. Jakutis ir A. Rejmanas apsikeitė kompaktinėmis plokštelėmis.

Vėliau, pasibaigus oficialiajai renginio daliai, niekas nesiskirstė, nes Rojus pakvipo ne tik arbata, bet ir itin kvapniais obuolių pyragais, sūriais ir kitais gardėsiais. Dar ilgai vyko pokalbiai, skambėjo juokas, naujomis pažintimis džiaugėsi ne vienas. Tikimasi, kad tokių jaukių susitikimų bus dar ne vienas.

www.ignalina.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: