Pradinis / Lietuviai svetur / Vašingtone surengta Lietuvių kalbos šventė

Vašingtone surengta Lietuvių kalbos šventė

Lietuvos ambasada JAV, pasitikdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir pažymėdama Pasaulio lietuvių metus, Vašingtono, Baltimorės ir šių miestų apylinkėse gyvenančius lietuvius pakvietė rašyti Nacionalinį diktantą ir dalyvauti specialioje Lietuvių kalbos dienoms parengtoje viktorinoje. Lietuvių kalbos šventė ambasadoje Vašingtone surengta bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. 

Šeštadienio rytą į Lietuvos ambasadą atvykusius JAV gyvenančius lietuvius pasveikino ambasadorius Rolandas Kriščiūnas ir padėkojo, kad jie puoselėja lietuvių kalbą bei kultūrą. 

Visiems atvykusiems į ambasadą buvo sudarytos sąlygos kartu su beveik 30 tūkstančių kasmet Nacionalinį diktantą rašančių lietuvių dalyvauti šame konkurse ir varžytis dėl raštingiausio lietuvio vardo. Kiekvienais metais yra varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo ir raštingiausio užsienio lietuvio.

Parašę diktantą, į ambasadą atvykę žmonės dalyvavo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos parengtoje viktorinoje apie lietuvių kalbą, žinomas asmenybes, Lietuvos kultūrą ir istoriją. Viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti knygomis, o visi Lietuvių kalbos šventės dalyviai – lietuviškais suvenyrais.

Nacionalinio diktanto konkursas Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems lietuviams rengiamas jau dvyliktą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti taisyklingai. Konkursą 2006 m. pradėjo rengti savaitraštis „Atgimimas“. Pastaraisiais metais pagrindinis konkurso organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvių kalbos dienos, rengiamos vasario 16 d. – kovo 11 d., yra tapusios gražia tradicija, puoselėjama Lietuvoje ir visame pasaulyje. Šios iniciatyvos tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

LR ambasados Vašingtone inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: