Pradinis / Aktualijos / Veiklių lietuvių ir vokiečių bendradarbiavimas

Veiklių lietuvių ir vokiečių bendradarbiavimas

ir0cqc31384Antradienį Kauno miesto savivaldybėje lankėsi iniciatyvinės grupės „Ladies on travel” narės iš Vokietijos. Veiklios moterys, keliaudamos po įvairias šalis ir gyvendamos jas priėmusiose šeimose, siekia susipažinti su tų valstybių kultūra, gyvenimu, užmegzti ryšius ir bendradarbiauti vykdant įvairius socialinius projektus.

Aktyvias moteris iš Vokietijos pas save į namus savaitei priėmė kaunietės, kurios balandžio mėnesį svečiavosi Detmoldo mieste iniciatyvinės grupės iš Vokietijos kvietimu.

„Per kelias ateinančias dienas viešnioms aprodysime gražiausias Kauno vietas, tam parengėme turiningą programą. Stengsimės, kad jos išsivežtų kuo geresnius įspūdžius. Tikimės, kad ši draugystė tęsis, gims bendrų iniciatyvų ir projektų”, – teigė Kauno moters užimtumo centro direktorė Jūratė Puidienė.

Susitikime dalyvavusi Kauno miesto tarybos narė Edita Gudišauskienė pabrėžė, jog ypatingai svarbu bendradarbiauti tarp Lietuvos ir Vokietijos vystant savanorystės, jaunimo užimtumo, sveikatingumo, kultūros veiklas. Kaip pavyzdį tarybos narė pateikė glaudžią partnerystę su Hamburgo miesto Samariečių bendrija.

„Mūsų idėja yra labai paprasta – bandome surasti tas moteris, kurios domisi kitomis šalimis, geba susikalbėti vokiečių ar anglų kalbomis ir yra suinteresuotos priimti viešnias pas save. Tuomet vyksta susirašinėjimas ir atrenkamos tinkamos kandidatės”, – pasakojo viena aktyviausių grupės narių Charlotte Thomale-Friesenhan, buvusi ilgametė Detmoldo miesto (Lipės apskrities, su kuria Kaunas bendradarbiauja jau beveik 30 metų, centro) Užsienio ryšių skyriaus tarptautinių projektų koordinatorė.

Pasak C. Friesenhan, moterys neseniai lankėsi Rumunijoje, kur pačios savo akimis įsitikino, jog gajūs, negatyvūs stereotipai apie šią šalį neteisingi, o geriausias būdas pažinti gyventojus yra apsistoti jų šeimose ir tiesiogiai su jais bendrauti.

Susitikimo metu buvo apsvarstyta galimybė vykdyti bendrus projektus, skatinti ir propaguoti savanoriavimą, sveiką gyvenseną. Anot C. Friesenhan, demokratija be savanorystės neturi ateities, reikia veiklių žmonių, kurie dirbtų ne tik sau, bet ir kitiems.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top