Pradinis / Kultūra / Vilniaus mažajame teatre – Euripido tragedijų mozaika

Vilniaus mažajame teatre – Euripido tragedijų mozaika

euripiKavinėse sėdi tėvai su vaikais ir niekas jų nejungia, išskyrus stalą: šeimos nebemylime, santykių nebevertiname. Tokiu sakiniu repeticijas Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pradėjo vienas ryškiausių šiuolaikinės Rusijos ir Europos teatro režisierių Konstantinas Bogomolovas. Režisierius, nuolat metantis iššūkį tradiciniam meno suvokimui ir teatro prigimties sampratai, inscenizacijai pasirinko Antikos tragiko Euripido kūrinius. 25-ąjį Vilniaus mažojo teatro sezoną pradės Konstantino Bogomolovo spektaklis „Mano tėvas – Agamemnonas“.

Susipažinti su trupe Konstantinas Bogomolovas į Vilnių buvo atvykęs prieš metus. Režisierius jau turėjo išsirinkęs pjesę, tačiau, po pažinties su aktoriais, idėja, kokį spektaklį statyti pasikeitė. Pasak režisieriaus, aktoriai jau yra puikiai įvaldęžaidybinį teatrą, todėl reikia ieškoti naujų iššūkių tam, kad ir aktoriams, ir režisieriui būtų įdomu dirbti. Taip pastatymui pasirinkti Antikos tragiko Euripido kūriniai.

Tik pradėjęs darbą su aktoriais, režisierius akcentavo, kad spektaklis bus ne apie Trojos karą,  Antikos didvyrius ar dievus.

„Mane domina tėvų ir vaikų santykiai, – pabrėžia režisierius. – Šeima – visuomenės atspindys, kurioje matome visą civilizaciją. Ne kartą esu pastebėjęs, kaip kavinėse sėdi tėvai su vaikais, ir niekas jų nejungia išskyrus stalą: šeimos nebemylime, santykių nebevertiname. Euripidas visada mituose ieškojo sąsajų su tikrove, todėl ši medžiaga niekada nepraranda aktualumo“, – sako Konstantinas Bogomolovas.

Spektaklyje „Mano tėvas – Agamemnonas“ – scenos iš garsiausių Euripido tragedijų: „Ifigenija Aulidėje“, „Hekabė“, „Orestas“, „Trojietė“, „Elena“. Visas jas jungia tas pats veiksmo laikas – Trojos karas. Inscenizacijos pagrindu režisierius pasirinko legendą apie tai, kaip graikai karo išvakarėse, nesulaukdami palankaus vėjo laivams plaukti, deivei Artemidei Aulidėje paaukojo savo vado Agamemnono dukterį Ifigeniją.

„Žiūrovams nereikia žinoti jokio konteksto, – tvirtina Konstantinas Bogomolovas. – Įsivaizduokite, kad, eidami pro svetimo namo langus, tiesiog žvilgtelėjote į tai, kas vyksta viduje. O ten – eilinės šeimos gyvenimas. Manau, kad į teatrą žmonės ateina kaip į bažnyčią – pabūti, dalyvauti vykstančiame procese“, – sako režisierius.

Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina džiaugiasi, kad dėl kūrybinio darbo su režisieriumi sutarė lengvai, nors šiuo metu jo spektaklių premjerų žiūrovai laukia Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje.

„Muziką spektakliui kuria tarptautinės Stanislavskio premijos laureatas Faustas Latėnas, su kuriuo režisierius jau dirbo Maskvoje, – pasakoja teatro vadovė. – Scenografiją ir kostiumus kuria dailininkė Larisa Lomakina – taip pat dirbanti su režisieriumi ne pirmus metus. Matau jos darbą ir neabejodama sakau, kad tai – aukščiausio lygio menininkė. Džiaugiuosi, kad turime tokią galingą kūrybinę komandą“, – sako Greta Cholina.

Pasirinkimas, nuoširdi vaiko auka kitų labui ir iš to kylančios pasekmės, išsilaisvinimas, sąmoningumas, suvokiant savo veiksmų padarinius – temos, kurias spektaklyje kartu su aktoriais analizuoja režisierius.

Spektaklyje vaidina: Arūnas Sakalauskas, Elžbieta Latėnaitė, Mindaugas Capas, Agnė Šataitė, Vaida Būtytė, Valda Bičkutė, Gintarė Latvėnaitė, Mantas Vaitiekūnas.

Premjera Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre rugsėjo 13, 14 dienomis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: