Pradinis / Mokslas ir švietimas / Vilniaus universiteto mokslininkė apdovanota garbinga Švedijos akademijos premija

Vilniaus universiteto mokslininkė apdovanota garbinga Švedijos akademijos premija

Švedijos akademija įvertino Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Skandinavistikos centro įkūrėjos ir ilgametės vadovės doc. Ērikos Sausverdės darbus ir nuopelnus. Jai ir dar penkiems Švedijos kultūrai nusipelniusiems asmenims, dirbantiems Švedijoje, Suomijoje ir Urugvajuje, skirta piniginė premija.

„Ar reikia sakyti, kad buvau šokiruota? Taip nebūna! Viskas kaip pasakoje: grįžti namo ir pašto dėžutėje randi voką, ant kurio kaligrafiškai užrašytas mano vardas ir adresas. Viduje buvo laiškas, pasirašytas profesorės Saros Danius. Ji yra Švedijos akademijos sekretorė, skelbianti Nobelio literatūros premijos laureatus“, – prisimena doc. Ē. Sausverde.

Tai jau ne pirmas tarptautinis VU mokslininkės įvertinimas. 1997 m. ji apdovanota Švedijos rašytojų fondo premija, 1998 m. – Norvegijos Šv. Olofo ordinu, 2007 m. – specialia Švedijos akademijos premija už švedų kalbos ir kultūros sklaidą Lietuvoje.

2015 m. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už indėlį į ryšių su Skandinavija plėtojimą VU kalbininkei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių.

Švedijos akademija yra nepriklausoma kultūros institucija, kurią 1786 m. įkūrė Švedijos karalius Gustavas III švedų kalbos ir literatūros sklaidai. Ši akademija, be kitų premijų ir stipendijų, nuo 1901 m. teikia ir Nobelio literatūros premiją.

Agnė Grinevičiūtė, naujienos.vu.lt

Nuotrauka iš asm. archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: