Pradinis / Kinas, muzika, TV / Vilniui – serialo „Stranger things“ kūrėjų pagyros

Vilniui – serialo „Stranger things“ kūrėjų pagyros

Visame pasaulyje daug dėmesio sulaukusio JAV interneto televizijos „Netflix“ serialo „Stranger things“ (liet. „Keisti dalykai“) dalis scenų baigtos filmuoti Lietuvoje. Pasiruošimas filmavimo darbams prasidėjo dar pernai lapkritį, o Valentino diena tapo paskutine filmavimo Lietuvoje ir oficialaus „Stranger things“ anonsinio filmuko diena.

„Netflix“ serialo „Stranger things“ dalis scenų filmuotos Lietuvoje
„Netflix“ serialo „Stranger things“ dalis scenų filmuotos Lietuvoje

Paskutinę filmavimo dieną serialo režisierius Shawnas Levy gyrė ne tik talentingą ir darbščią lietuvių komandą, bet ir Vilniaus miestą, puikius restoranus, gyvą miesto gyvenimą.

„Lietuvoje atkurti „amerikietišką“ gyvenimą buvo didžiulis iššūkis, bet dar didesnis įkvėpimas. Mes esame labai dėkingi Vilniaus miestui ir gražiajai Lietuvos šaliai už svetingumą“, – džiaugėsi serialo režisierius.

Serialo prodiuseris Iainas Patersonas pabrėžė, kad Vilnius yra labai kinematografiškas ir iliustratyvus miestas. „Aš nežinojau, ko tikėtis, ir nebuvau pasiruošęs, kad miestas yra toks gražus ir taip puikiai išsaugotas. Turėjau progą pasivaikščioti po Senamiestį, aplankyti Užupį. Vilnius yra nepaprastas. Žmonės ir maistas čia nuostabūs“, – kalbėjo I. Patersonas.

„Tai, kad kultinių tarptautinio dėmesio sulaukusių serialų kūrėjai kaip savo filmavimo aikštelę renkasi Vilnių, leidžia patvirtinti miesto įvairovę ir kompleksiškumą. Kinui svarbu tai, kas svarbu ir vilniečiams, – kad miestas yra atviras, žalias, patogus, istoriškas ir kartu modernus. Galimybė transformuoti Vilniaus erdves yra miesto stiprybė, kuri žavi kūrėjus“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Nuo 2016 metų kuriamas serialas nominuotas 4 „Auksiniams gaubliams“, laimėjęs 6 „Emmy“, iš viso „Imdb“ svetainėje nurodyti 65 apdovanojimai bei 183 nominacijos. Serialo gerbėjų skaičius nuolat auga visame pasaulyje. Trečiasis serialo sezonas sumušė visų laikų rekordus – per pirmąsias keturias naujojo sezono dienas serialą peržiūrėjo 40,7 mln. žiūrovų, 18,2 mln. iš karto peržiūrėjo visas sezono serijas. Ketvirtame serialo sezone žiūrovai turės progą išvysti Vilniuje ir jo apylinkėse filmuotas scenas.

Vilniaus m. sav. nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: