Pradinis / Aktualijos / Vilniuje atidarytas vienas ekologiškiausių technologijų centrų Europoje

Vilniuje atidarytas vienas ekologiškiausių technologijų centrų Europoje

Ekologiškiausias Europoje pramonės objektas, naujos kartos modernių saulės elementų gamykla ir tyrimų laboratorija, greičiausias vaizdo konferencijų ir interneto centras Europoje ir inovatyvių jaunų bendrovių inkubatorius. Visa tai – naujajame „BOD Group“ aukštųjų technologijų centre „L.I.G.H.T. WING“, Vilniuje duris atvėrusiame spalio 15 d.

Naujame technologijų centre jau iki 2015 m. pradžios planuojama sukurti aukštųjų technologijų produkcijos ir paslaugų už daugiau nei 0,5 mlrd. litų, o iki 2017 m. suma turėtų išaugti iki 1 mlrd. litų. Didžioji dalis čia sukurtos produkcijos ir paslaugų bus eksportuojama.

„Per kelerius metus „L.I.G.H.T. WING“ (Lithuanian incubator of green and high technologies) taps regioniniu lyderiu aukštųjų technologijų srityje. Didžiausia pridėtinė vertė bus centro mokslinis tiriamasis potencialas, nes čia sudarysime geriausias sąlygas technologijų tyrimams; čia mokslas ir verslas susijungia dėl tikros, tvarios pažangos. Šiandien čia kuriami modernaus, inovatyvaus ateities Vilniaus pamatai“, – savo vizija dalijasi „BOD Group“ vadovas Vidmantas Janulevičius.

„Džiaugiuosi, kad vienas ekologiškiausių technologijų centrų Europoje bus įkurtas būtent Vilniuje. Tai yra puikus pavyzdys, kaip gali būti pritaikyti taupieji energijos būdai – panaudojama geoterminė ir saulės energija. Netrukus čia dirbs ir pridėtinę vertę šaliai ir miestui kurs apie 500 žmonių“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Didžiausią „L.I.G.H.T. WING“ centro dalį kol kas užims ateities saulės technologijas vystančios ir elementus gaminančios bendrovės „Baltic Solar Energy“ ir „Baltic Solar Solutions“ bei saulės modulius surinksiantis „ViaSolis“.

„Centre per metus pagaminsime iki 16,7 mln. vienetų saulės elementų, metinis komplekso pajėgumas – 70 MW. Tiek saulės elementų pakaktų 50-iai vidutinio galingumo Europos saulės jėgainių įrengti“, – pasakoja „BOD Group“ vadovas. 2014–2015 m. apyvarta iš čia gaminamų saulės elementų ir modulių sieks 300 mln. litų, eksportas viršys 95 %.

Dar vienas „L.I.G.H.T. WING“ centro išskirtinumas – modernus vaizdo konferencijų ir multimedijų centras su 1 gigabito spartos bevieliu interneto ryšiu, leisiančiu vienu metu į bet kurią pasaulio šalį transliuoti aukštos raiškos vaizdo konferencijas, organizuoti tiesiogines televizijos laidų transliacijas.

Pagrindiniai faktai:

  • „L.I.G.H.T. WING“ pastato plotas – 30 200 m².
  • Patalpų šildymui ir įrangos aušinimui naudojama geoterminė energija.
  • Sistemai įdiegti grunte padaryta 110 gręžinių, kurių kiekvieno gylis siekia net 148 metrus.
  • Bendras po pastatu išvedžiotų vamzdynų ilgis – 17 km.
  • Pastato statybų vertė – daugiau nei 50 mln. litų.
  • Dar beveik 20 mln. litų investuota į gamybos procesų įrangą.
  • „BOD Group“ bendros investicijos į centrą sieks 150 mln. litų.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top