Pradinis / Aktualijos / Vilniuje vyko mokinių profesiniam orientavimui skirtas renginys

Vilniuje vyko mokinių profesiniam orientavimui skirtas renginys

Spalio 18 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atidarė renginį „Vilnius fashion and textile avenue 2013“. Tai Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamas renginys, skirtas mokinių profesiniam orientavimui.

Pasak ministro D. Pavalkio, mokiniai ypač skatinami rinktis perspektyvias technologijų srities specialybes tiek profesinėse, tiek aukštosiose mokyklose, nes į šiuos sektorius ateina daug inovacijų, o kvalifikuotų specialistų pramonės, taip pat ir tekstilės įmonėse stinga.

Ministras pabrėžė, kad labai svarbus ir darbdavių dalyvavimas rengiant profesinio mokymo ir studijų programas bei padedant jas įgyvendinti.

Per šį dviejų dienų jaunimo verslumą skatinantį renginį vyko kūrybinės ir gamybinės dirbtuvės, aktualios diskusijos, profesijos konkursai, buvo demonstruojamos bendrojo ugdymo mokyklų, profesinių mokyklų mokinių, Vilniaus dailės akademijos studentų sukurtos kolekcijos.

Parodoje Vilniaus paslaugų ir verslo darbuotojų profesinio rengimo centras ir Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla dalyvavo jaunųjų dizainerių kolekcijos pristatyme, taip pat buvo pristatomos profesinėse mokyklose siūlomos specialybės.
Su mokyklomis prisistatė ir jų socialiniai partneriai – įmonės „Lelija“, „Kodis“, „Rožė“, prekybos namai „Vingra“. Su šiomis įmonėmis mokyklos bendradarbiauja apie 10 metų. Bendravimo tikslas – priimti mokinius atlikti praktikos ir taip įtvirtinti profesines, teorines žinias. Be to, įmonės įsipareigoja teikti profesinę dalykinę informaciją, bendradarbiauti rengiant ir tobulinant mokymo programas, būti baigiamųjų kvalifikacijos darbų vertintojais, dalyvauti rengiant ES finansuojamus projektus. Jų atstovai dalyvauja renginiuose, pasitarimuose, jei būna galimybių, teikia materialinę pagalbą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top