Pradinis / Lietuviai svetur / Vintažinių dviračių pedalus mins siekdami palengvinti sergančių mažųjų palangiškių kasdienybę

Vintažinių dviračių pedalus mins siekdami palengvinti sergančių mažųjų palangiškių kasdienybę

Palangiškė Ilona Emanuelsson su vyru Joachimu, šiuo metu gyvenantys Šveicarijoje, kviečia jungtis prie žmonių, neabejingų specialiųjų poreikių turintiems kurorto vaikams, ir padėti surinkti lėšų mažiesiems itin reikalingoms ugdymo priemonėms ir infrastruktūrai.

Jau ne vienus metus visame pasaulyje vyksta dviračių entuziastų žygiai „Eroica“, kurių tikslas – surinkti lėšų labdaringiems tikslams. Prasidėjęs 1997 m., „Eroica“ išaugo į pasaulinio lygio judėjimą, renginį, pritraukiantį tūkstančius dviratininkų mėgėjų ir jų palaikymo komandų visame pasaulyje. Žygio dalyviai važiuoja ne moderniais ir mums jau įprastais, o vintažiniais dviračiais, tad tarp kitų senų dviračių galima išvysti pagamintų netgi 1910 ar 1920 metais. Dalyviai pasirenka, kokią trasą sieks įveikti. Trasų ilgis svyruoja nuo 46 iki 210 kilometrų.

„Eroica“ žygis spalio 6 dieną vyks Italijoje, Gaiole in Chianti miestelyje, kuriame 1997 metais ir gimė ši graži iniciatyva. Jo metu dalyviai ne tik važiuos plentu, bet ir turės įveikti nelengvą maršrutą Toskanos kalvomis. Tačiau organizatoriai pabrėžia, kad šio žygio metu patiriamas nuovargis ir jaudulys yra daugiau nei dviračių sportas – tai yra gyvenimo būdas, nes susidūrimas su sunkumais skatina dviratininkus priimti žygį kaip malonų iššūkį siekiant kilnaus tikslo.

Dalyvauti spalio 6 d. Italijoje vyksiančiame žygyje jau užsiregistravo per 5 tūkst. dalyvių, tarp kurių – ir Ilona su Joachimu. Jie mins senų 8-ojo ir 9-ojo dešimtmetį pagamintų dviračių pedalus sunkiu maršrutu, norėdami kuo daugiau žmonių sudominti šia gražia iniciatyva – visus, neabejingus specialiųjų poreikių  turintiems vaikams, Ilona su Joachimu kviečia susitelkti dėl bendro labdaringo tikslo, kad visi drauge galėtų suteikti galimybę autizmo sutrikimą turintiems Palangos vaikams greičiau vystytis.

„Palanga ir Palangos miesto gyventojai mums yra labai artimi širdžiai, todėl senoviniais aštuntojo ir devintojo dešimtmečio gamybos dviračiais, sveriančiais apie 12 kilogramų, mes važiuosime 210 kilometrų garsiąja Strade Bianche atkarpa Toskanoje, siekdami surinkti paramą mažiesiems palangiškiams. Paaukotos lėšos bus skirtos nupirkti mokymo priemonėms, medžiagai ir infrastruktūrai, padėsiančioms šiems vaikams lengviau įveikti kasdienybės iššūkius. Skleisime žinią apie šią labdaringą akciją ir tikimės, kad prie jos savo parama prisijungs daugiau žmonių ir tai bus jų maža dovana Palangos vaikams“, – sakė Ilona Emanuelsson.

Prisijungti prie Gaiole in Chianti miestelyje vyksiančio labdaringo žygio nusprendė ir grupė entuziastingai nusiteikusių palangiškių, tarp kurių – ir kurorto meras Šarūnas Vaitkus. Palangiškiai Italijoje ne tik mins dviračio pedalus bei parems sunkiai sergančius mažuosius kurorto gyventojus, bet ir semsis šio renginio organizavimo patirties. Pasak Š. Vaitkaus, bus siekiama panašų labdaringą renginį kitąmet surengti ir Palangoje.

Kviečiame palaikyti Ilonos ir Joachimo Emanuelssonų labdaringą idėją ir paremti Palangos vaikus, turinčius specialiųjų poreikių. Tai galite padaryti čia: https://www.justgiving.com/crowdfunding/emanuelsson-palanga2020

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: