Pradinis / Aktualijos / VMI jau paruošė 1,8 mln. pajamų deklaracijų

VMI jau paruošė 1,8 mln. pajamų deklaracijų

Valstybinė mokesčių inspekcija jau paruošė 1,8 mln. pajamų deklaracijų, iš kurių daugiau nei milijoną galima pateikti pasinaudojus nemokama programėle telefonams „e.VMI“. Pirmą kartą gyventojai pajamas ir turtą deklaruos eurais, suformuotose pažymose – ir automobilių sandoriai.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) šiandien Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas beveik 1,8 mln. šalies gyventojų. Deklaruoti pajamas šiemet reikia iki gegužės 2 dienos. Pajamų deklaracijas privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.), ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

„Kiekvienais metais VMI siekia, kad pajamų deklaravimas taptų paprastesnis ir gyventojai galėtų įvykdyti prievolę negaišdami. Daugiau nei milijonas mokesčių mokėtojų šiemet keliais mygtukų paspaudimais VMI užpildytą deklaraciją gali pateikti išmaniuoju telefonu, pasinaudodami e.VMI programėle“, − akcentuoja VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, informuodama, kad šiemet VMI pasitelkė ir akademinį jaunimą – praktikantus, kurie padės į VMI atėjusiems mokėtojams pateikti deklaracijas, VMI specialistai padės deklaracijas pildyti kai kuriose bibliotekose, seniūnijose, policijos komisariatuose.

VMI primena, kad programėlę „e.VMI“ išmaniesiems telefonams, padėsiančią keliais mygtukų paspaudimais pateikti deklaraciją, gyventojai gali parsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių, taip pat iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles. „e.VMI“ skirta populiariausioms „iOS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams.

Gyventojų patogumui Elektroninio deklaravimo sistema šiemet pirmą kartą aiškiai nurodys, kokią sumą gyventojas turi sumokėti ar susigrąžins, – nebereikės klaidžioti deklaracijos laukeliuose.

Pirmą kartą šiemet VMI pažymose ir preliminariose deklaracijose pateikia informaciją apie automobilių pirkimo−pardavimo sandorių sumas, jei automobilis buvo neišlaikytas trejus metus, neatsižvelgiant į tai ar parduotas su pelnu, ar ne. Taip pat pažymose bus pateikiama informacija iš turimų duomenų apie nekilnojamojo turto įsigijimo kainą. Todėl deklaracija bus pilnesnė ir gyventojams nereiks patiems ieškoti trūkstamos informacijos.

VMI EDS taip pat įdėjo euro skaičiuoklę, mat pirmą kartą gyventojai šiemet teiks deklaracijas ir pirmą kartą turtą deklaruos nauja valiuta. Dėl to turto deklaracijas reikėtų  pildyti naujame blanke arba, pildant senosios deklaracijos pagrindu, visus skaičiukus konvertuoti į eurus.

VMI rekomenduoja visiems gyventojams, nežinantiems, ar jie turi pateikti pajamų deklaracijas, pasitikrinti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje, mat nemažai gyventojų gali susigrąžinti arba privalo sumokėti dėl praėjusiais metais taikyto neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD).

Praėjusiais metais deklaracijas už 2014 metus pateikė per 1,1 mln. gyventojų (98 proc. tai padarė e. būdu), 140 tūkst. mokesčių mokėtojų teikė turto deklaracijas (beveik 90 proc. – e. būdu), beveik 600 tūkst. gyventojų teikė prašymus skirti paramą nuo sumokėto pajamų mokesčio. Pernai VMI 620 tūkst. gyventojų, pasinaudojusių mokesčių lengvatomis, grąžino per 60 mln. Eur.  266 tūkst. gyventojų už 2014 metus deklaravo mokėtiną 75 mln. Eur GPM sumą.

Gyventojų pajamų deklaracijas už 2015 metus privalo pateikti:

1) individualią veiklą vykdę (net jei negavo pajamų) ar B klasės pajamų (pvz., įvairių palūkanų) gavę gyventojai; pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai, gavę pajamų iš žemės ūkio veiklos, taip pat gavę pajamų iš žemės nuomos, kito NT nuomos; gavę pajamų pardavę nekilnojamąjį turtą ir pan.;

2) didesnes kaip 2 500 eurų vertės dovanas pinigais ar turtu iš kitų asmenų (ne iš sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, senelių, vaikaičių) gavę gyventojai;

3) didesnes kaip 2 500 eurų dovanas pinigais ar turtu (išskyrus gautas nekilnojamaisiais daiktais, esančiais Lietuvoje) iš sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, senelių ir vaikaičių gavę mokesčių mokėtojai;

4) individualių įmonių savininkai, ūkinių ir mažųjų bendrijų nariai, gavę pajamų iš šių įmonių ar bendrijų, taip pat kiti gyventojai, gavę pajamų, nuo kurių sumokėti pajamų mokestį privalo jie patys;

5) politikai, valstybės tarnautojai, kitas Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nurodytas pareigas 2015 m. ėję gyventojai ir jų šeimų nariai, politinės partijos nariai, kurių politinės partijos nario mokestis per 2015 m. buvo didesnis kaip 360 eurų, ir jų šeimų nariai Metines pajamų deklaracijas (GPM308 forma) pateikti privalo, neatsižvelgiant į tai, kokias pajamas jie yra gavę;

6) gyventojai, privalantys perskaičiuoti metinį neapmokestinamąjį pajamų dydį;

7) gyventojai, pageidaujantys pasinaudoti mokesčio lengvatomis,  t. y. 2015 m. nepasinaudoję visu metiniu NPD ar papildomu NPD už auginamus vaikus (įvaikius), mokėję gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, paimtą iki 2008-12-31, studijų įmokas.

Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą VMI paskelbė interneto svetainėje http://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-2015.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba (8 5) 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

VMI inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top