Pradinis / Aktualijos / VMI paskelbė 32 tūkst. verslininkų, tiesiogiai nukentėjusių nuo COVID-19

VMI paskelbė 32 tūkst. verslininkų, tiesiogiai nukentėjusių nuo COVID-19

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad atsižvelgdama į nustatytus ribojimus / draudimus vykdyti veiklą dėl COVID-19[1], dėl kurių verslininkai patyrė tiesioginį neigiamą poveikį, VMI interneto svetainėje paskelbė mokesčių mokėtojų, kuriems bus taikomos pagalbos priemonės, sąrašą. Pasitikrinti, ar jie patenka į sąrašą, verslininkai gali VMI interneto svetainėje, čia [2].

„Į sąrašą įtrauktiems verslininkams nuo kovo 16 d. iki tol, kol šalyje galios ekstremalioji padėtis, bus taikomas atleidimas nuo delspinigių, iš jų nebus išieškomi mokesčiai, o pateikę prašymą jie galės supaprastinta tvarka sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. Šiems mokesčių mokėtojams bus taikomos ir analogiškos valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą palengvinančios priemonės“, – primena VMI vadovė Edita Janušienė.

Verslininkai, neradę savęs tarp paskelbtų mokesčių mokėtojų, tačiau taip pat patyrę neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl minėtų pagalbos priemonių taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių ir pateikti supaprastintos formos prašymą dėl pasirinktų pagalbos priemonių taikymo.

VMI parengė ir savo interneto svetainėje paskelbė supaprastintą prašymo formą. Užpildytą ją galima pateikti per „Mano VMI“, e. paštu vmi@vmi.lt arba klasikiniu paštu. Prašymai teikiami vieno langelio principu, tai reiškia, kad vienas VMI ir „Sodrai“ adresuotas prašymas turėtų būti pateikiamas VMI. Taip pat atsisakyta papildomai privalomų dokumentų pateikimo (pasiliekant teisę jų paprašyti atskirais atvejais).

Informacija apie pagalbą verslui dėl COVID-19 skelbiama ir nuolat atnaujinama VMI interneto svetainėje skiltyje „Aktuali informacija verslui dėl COVID-19“ .

Primename, jog šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultuotis mokesčių klausimais gyventojai gali paskambinę 1882 ar pateikę klausimą elektroniniu būdu per „Mano VMI“. VMI paskelbė papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir įmonėms pagal aptarnavimo teritorijas. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje. Skambinant mokesčių informacijos centro telefonu 1882, galima pasirinkti aktualią temą „Mokesčių mokėjimo išdėstymas arba atidėjimas“ (spausti 0).

Visos „Sodros“ paslaugos teikiamos internetu prisijungus prie draudėjų paskyros www.sodra.lt/draudejui. Konsultacijas įmokų klausimais galima gauti telefonu 1883 arba pateikus elektroninę užklausą.

Į sąrašą nepatekę verslininkai, kurie galimai patyrė neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl pagalbos priemonių taikymo supaprastinta tvarka gali kreiptis į VMI.

[1] LRV nutarimai 2020-03-14 Nr.207 ir 2020-03-16 Nr. 222.

[2] Paieškoje reikia nurodyti pavadinimą arba įmonės kodą. Paiešką galima vykdyti ir pagal grupes, pasirenkant požymį „Mokesčių mokėtojai, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19“.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: