Pradinis / Kultūra / Žaismingas ir išradingas „Kaziuko vaikų pasaulis“

Žaismingas ir išradingas „Kaziuko vaikų pasaulis“

Antrus metus iš eilės į šurmuliuojančią Kaziuko mugę labai gražiai įsiliejo „Kaziuko vaikų pasaulis“. Į Vilniaus Katedros aikštę mažuosius mugės lankytojus pakvietė asociacija „Naisių bendruomenė“ su gausiu būriu draugų. Tris dienas vaikai ir jų tėveliai galėjo stebėti mobilioje scenoje pasirodančius atlikėjus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, patys kurti, linksmintis, išbandyti jiems siūlomas veiklas.

Kaziuko mugės metu gamta dovanojo gerą ankstyvo pavasario orą, kuris nesutrukdė suplanuotų renginių ir užsiėmimų. Atvykusius į vaikams skirtą  erdvę pasitiko pasakų personažai, su jais mažieji mielai sveikinosi, bendravo, fotografavosi. Specialiai įrengtose palapinėse kiekvienas galėjo rasti sau mielą veiklą ar išbandyti naują. Menų dirbtuvėlėse „Mokomės kurti stebuklus“ buvo kuriamos sapnų lėlytės, dekoruojami akmenėliai. „Laimos lėlių tautinio kostiumo dirbtuvėlės“ buvo labai patrauklios mergaitėms ir jų mamoms: čia jos ne tik susipažino su tautinio kostiumo savitumu, bet ir galėjo pačios sukurti tokiu kostiumu padabintą lėlytę. Moksliniame šou „Atradėjas“ būrėsi besidomintys moksliniais tyrinėjimais ir eksperimentais. Šiai veiklai skirtoje palapinėje buvo įkurta mokslinė laboratorija, kurioje buvo demonstruojama, kaip fantastika virsta realybe.

Daug dėmesio visada sulaukia Viduramžių pasiuntiniai. Riteriai ir damos susirinkusiuosius mokė senųjų šokių, o Viduramžių mokyklėlėje buvo galima prisiliesti prie riterių šarvų, susipažinti su ginklų kolekcija ir pažaisti senovinių žaidimų.

Baltijos cirko artistų palapinėje vyko pažintis su paslaptingu cirko ir teatro pasauliu. Cirko meną demonstravo ir jį išbandyti siūlė Baltijos cirko artistai. Vaikai stebėjo (ir stebėjosi) šią veiklą neslėpdami savo emocijų, drąsesnieji patys išbandė cirko artistų atskleidžiamas paslaptis.

Kaziuko mugės vaikų erdvėje daug vietos buvo skirta gamtos mylėtojams bei žmogaus augintiniams – gyvūnams. Paukščių pasaulį pristatė ornitologai. Jie demonstravo skirtingų rūšių inkilus, pasakojo apie sparnuočių žiedavimą. Kad vaikai nebūtų tik pasyvūs klausytojai ir stebėtojai, ornitologai juos pakvietė dalyvauti nuotaikingoje viktorinoje. Nė vienas neliko abejingas gėrėdamasis Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pristatomais pūkuotais kamuoliukais. Vaikai rinko ir gražiausią Kaziuko mugės triušiuką. Lietuvos kinologų draugijos MC stende veikė kūrybinės dirbtuvės, lankytojai su šunimis galėjo susipažinti gyvai ir žaisdami aktyvius ir interaktyvius žaidimus.

Visas tris dienas Vilniaus Katedros aikštėje labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ dovanojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas ir suteikė galimybę vaikams iliustruoti mėgstamiausias pasakas.

Džiaugsmo ir gerų emocijų suteikė įvairių atlikėjų pasirodymai. Baltijos cirko ir Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų cirko meno akademijos auklėtiniai išradingai pristatė įvairius cirko žanrus, demonstravo miklumą, jėgą, stebino lankstumu bei gracija. Ypač žiūrovus žavėjo šeštadienio vakarą Baltijos cirko žonglierių, ekvilibristų, kojūkininkų su ugninėmis kuokomis atliekami akrobatikos triukai.

Šventinę erdvę užliedavo ir muzikos garsai. Scenoje pasirodė Naujosios Vilnios kultūros centro „Muzikos studija“ (vad. I. Raugaitė), dainavimo studija „Kivi“ (vad. V. Kriščiokaitytė). Muzikinę programą dovanojo „Naisių vasaros“ teatro aktoriai, o šeštadienio vakaro renginius vainikavo Vido Bareikio surengtas akustinis koncertas.

„Kaziuko vaikų pasaulyje“ viešėjo Kakė Makė su Netvarkos nykštuku. Jie surengė protų mūšį ir pakvietė į dantukų fėjos puotą. Vaikai mielai žaidė, linksminosi ir išdykavo kartu su pamėgtais personažais.

Šeštadienį vyko nuotaikingas ir įdomus keturkojų pasirodymas, kurį parengė Lietuvos kinologų draugija ir šunų dresūros mokykla „Laukinė orchidėja“. Dresuoti šunys šokinėjo per kliūtis, ieškojo paslėptų daiktų bei demonstravo kitus savo sugebėjimus.

„Kaziuko vaikų pasaulis“ praplėtė tradicinę – jau 414-ąją – Vilniaus Kaziuko mugę. Ši erdvė gerų emocijų suteikė ne tik mažiesiems sostinės gyventojams ir svečiams, bet ir jų tėveliams, seneliams: kiekvienas čia džiūgavo, stebėjosi, žaidė, mokėsi. Visiems buvo sukurta linksma, kupina dovanų ir staigmenų aplinka, kviečianti ištrūkus iš įprastinės turgaus aplinkos patekti į vaikystės pasakų karalystę.

Alina Šalavėjienė

Dovydo Petkaus ir Alinos Šalavėjienės nuotraukos

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: