Pradinis / Renginiai, pramogos / Žinomi žmonės aukojo gintarą vaikų palatai papuošti

Žinomi žmonės aukojo gintarą vaikų palatai papuošti

Kauno klinikinėje ligoninėje esančios palatos skliautas, sienos, grindys, baldai, žaislai bus papuošti gintaru, kurį gydymo įstaigai nupirko ir padovanojo žinomi Lietuvos žmonės. Patalpoje, kuri, tikimasi, dar šiemet bus suremontuota, gydysis tuberkulioze sergantys vaikai.

Oficialiai apie gintarų ir lėšų, reikiamų palatai atnaujinti, rinkimo akciją paskelbė labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“. Į iniciatyvos pristatymo renginį Kaune atvykę pramogų verslo atstovai nepagailėjo aukų – už tai, ką jie skyrė projektui, bus nupirkti 7 kilogramai gintaro.

„Tie gintariukai, kuriuos padovanojau ligoninei, papuoš gintarinės palatos skliautą. Jis, kaip pasakojo projekto organizatoriai, bus ypatingas ir spinduliuos gydomąją šviesą“, − sakė grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara.

Iš šokėjo Sauliaus Skambino padovanotų gintarų taip pat bus kuriamas gintarinis skliautas bei medis. Pastarajame meno kūrinyje atsidurs ir vestuvių planuotojos Ingos Budrienės bei kirpėjo Karolio Murausko paaukotas lietuviškas auksas.

Iš verslininkės Liudos Taparauskienės nupirktų gintarų bus kuriamas takelis, o dainininkė Viktorija Mauručaitė bei prodiuseris Artūras Butkevičius tikisi, kad vaikai galės žaisti su išskirtinai puoštais žaisliukais. „Renginių oazę“ valdanti pora pranešė taip pat prisijungianti prie labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ iniciatyvos – nuo šiol Šilainiuose esančioje įstaigoje bus galima ne tik projektui skirti finansinę paramą, bet ir palikti joje atneštų nebereikalingų gintarų.

Dosnus buvo verslininkas Andrius Bogdanovičius ir jo žmona Indrė. Į renginį atvykusi pora palatai padovanojo pusantro kilogramo gintarų. Nuo jų neatsiliko ir verslininkė Virginija Butkutė – ji fondui įteikė du kilogramus namie turėto lietuviško aukso.

„Iš viso palatai reikės maždaug 25 kilogramų gintaro. Iš jo bus kuriami ne tik žaislai, bet ir dėlionė ant sienos, stalelis, sienų dekoracijos, šviestuvai ir daugybė kitų dalykų“, − sakė renginio vedėjas Tomas Grigaitis.

Visa tai, kas bus palatoje, vienys dailininkės Jurgitos Rancevienės sukurta pasaka. „Jas kursiu dvi. Vieną – vaikams, kitą – tėvams. Pasakos apie gintariukus motyvai ir atsispindės palatoje“, − sakė J. Rancevienė.

Kol kas tikimasi įrengti vieną gintarinę palatą. Šiuo metu tai – 24 kvadratinių metrų apleista patalpa.

„Apie teigiamą gintaro poveikį sveikatai žinoma nuo Hipokrato laikų. Ši medžiaga naudojama įvairių ligų terapijai. Kol kas tuberkuliozei palengvinti gintaro terapija netaikyta, bet tokią galimybę svarstysime“, − sakė Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė.

Pasak jos, iki 2008 metų, kol fondas „Saulės smiltys“ ėmė rūpintis palatų vaikams remontu, to nedarė niekas, o gydymo įstaigai lėšų neužteko. Iki dabar fondo iniciatyva atnaujinta net dvylika patalpų, kuriose tuberkulioze sergantys vaikai praleidžia net po pusę metų. Jie gydymo laikotarpį būna izoliuoti nuo visuomenės, todėl palata tampa vienintele erdve, kur galima būti ir dieną, ir naktį.

Palatos remontas kainuos apie 30 tūkst. eurų.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: