Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Knygos»Komiksų gerbėjams – gera žinia iš A. Mickevičiaus bibliotekos
Knygos

Komiksų gerbėjams – gera žinia iš A. Mickevičiaus bibliotekos

Komentarų: 03 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka sostinės skaitytojams pristato naujieną – Komiksų skaityklą. Tai viena iš nedaugelio specializuotų komiksų skaityklų Lietuvoje, kur lankytojai gali rinktis iš didelės komiksų įvairovės: nuo klasikinių ir šiuolaikinių kūrinių iki japoniškos manga bei grafinių novelių lietuvių ir užsienio kalbomis. Be skaitymo, čia vyksta lietuvių komiksų autorių iliustracijų parodos bei edukacijos vaikams ir paaugliams.

Skaitytojų poreikis virto nauja erdve

Idėja įkurti Komiksų skaityklą gimė natūraliai – reaguojant į augantį skaitytojų susidomėjimą šiais leidiniais ir stebint tokią praktiką užsienio bibliotekose.

„Skaitytojai vis dažniau teiravosi komiksų. Kadangi pati esu šio žanro entuziastė ir buvau mačiusi panašių erdvių užsienio bibliotekose, pamaniau, kad tokios vietos reikia ir mūsų bibliotekoje. Džiugu, kad lankytojai ją greitai pamėgo – tai rodo, jog komiksų gerbėjų Lietuvoje netrūksta ir tokia skaitykla jiems ypač reikalinga“, – pasakoja skaityklos iniciatorė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkėMilda Šapurova.

Pasak jos, neseniai duris atvėrusi skaitykla jau spėjo tapti daugiau nei tik skaitymo vieta. Čia renkasi įvairaus amžiaus lankytojai, ypač paaugliai ir studentai – ne tik išsirinkti komiksų, bet ir pabendrauti, pažaisti stalo žaidimų ar mokytis.

Augant skaitytojų susidomėjimui komiksais, nuolat gausėja ir leidinių fondas – vien per pastarąjį mėnesį jį papildė daugiau nei šimtas naujų komiksų pavadinimų.

Paklausta, kokie leidiniai šiuo metu sulaukia didžiausio susidomėjimo, M. Šapurova išskyrė manga komiksus – iš Japonijos kilusį žanrą, dažniausiai skaitomą iš dešinės į kairę ir išsiskiriantį ekspresyvia vizualine forma. Ypač populiarūs siaubo žanro kūriniai, o patys ieškomiausi – Junji Ito „Uzumaki“ (VIZ Media, 2023) ir Kentaro Miura „Berserk“ (Dark Horse Manga, 2019).

Ne mažiau dėmesio sulaukia ir lietuvių autorių komiksai – pastaraisiais metais jų leidžiama vis daugiau, atsiranda vis įvairesnių temų ir formų. Bibliotekos lankytojai ypač domisi istoriniais bei mokslo populiarinimo komiksais, o tarp dažniausiai ieškomų leidinių – Gerdos Jord „Karalius nakvos Merkinėje“ („Aukso žuvys“, 2025), Miglės Anušauskaitės „Panelė su lape“ (Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas, 2023) bei „Dr. Kvadratas“ („Aukso žuvys“, 2017).

Komiksai – ne tik vaikams?

Komiksų kūrėja ir vaikiškų knygų iliustratorė Greta Alice sako dažnai girdinti nuomonę, kad komiksai yra išskirtinai vaikams skirta, dažnai sensacingo pobūdžio pramoga.„Dažniausiai manoma, kad komiksai skirti tik vaikams ir turi būti juokingi. Tai vieni didžiausių mitų. Komiksai – labai įvairiapusė medija, skirta visoms amžiaus grupėms ir apimanti pačias įvairiausias temas“, – dalijasi ji.

Menininkė atkreipia dėmesį, kad komiksai, nors ir nėra skirti tik vaikams, gali tapti svarbiu įrankiu skatinant jaunuolių skaitymą: „Komiksai leidžia sudėtingas istorijas perteikti vizualiai, be daug teksto. Dėl to ši forma vaikams yra itin patraukli ir lengviau įtraukianti. Dažnai jie pirmiausia perskaito komiksą, pajunta skaitymo džiaugsmą ir vėliau imasi tekstinės literatūros.“

Vyresnioji bibliotekininkė M. Šapurova sako, kad komiksai turi gilias tradicijas, susijusias ne tik su vaikų literatūra – jų ištakos siekia XIX a. pabaigos–XX a. pradžios spaudą, kur buvo publikuojamos vadinamosios „komiksų juostelės“, skirtos suaugusiųjų auditorijai.

Susipažinti su komiksais ir jų istorija iš arčiau galima užsukus į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos trečiame aukšte esančią Komiksų skaityklą (Trakų g. 10). Ji atvira lankytojams bibliotekos darbo metu.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisNuomonės formuotoja Inidė Jasnauskaitė-Jonaitė: pripažįstu – socialiniai tinklai valdo mano gyvenimą  
Kitas straipsnis Tikrasis Toskanos žavesys: lietuvės gidės patarimai keliautojams

Susiję straipsniai

Paaiškėjo „Metų knygos rinkimų 2025“ nominantai: laimėtojus rinks skaitytojai

27 vasario, 2026

Kaip vaikams ir paaugliams padėti pamilti knygas: ekspertai dalijasi patarimais

17 vasario, 2026

Skaitymo sunkumų turintiems vaikams išleista knyga lengvai suprantama kalba

6 lapkričio, 2025
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.