Pradinis / Kultūra / 25-ąjį kartą surengtas tarptautinis bėgimas „Baltijos kelias“

25-ąjį kartą surengtas tarptautinis bėgimas „Baltijos kelias“

Minint Baltijos kelio 27 metų sukaktį, surengtas 25-asis tradicinis bėgimas „Baltijos kelias“ (Vilnius–Ryga–Talinas).

1989 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai išreiškė norą būti laisvi ir atkurti savo valstybių nepriklausomybę. Prieš 27 metus apie 2 mln. taikių, laisvę mylinčių žmonių susikibo rankomis siekdami atkurti laisvę ir nepriklausomybę. Baltijos tautų gyventojų rankų grandinė nusidriekė nuo Vilniaus Arkikatedros aikštės per Rygą iki Talino (650 km).

Tam, kad jaunosios kartos nepamirštų tėvų ir senelių svarbaus žygdarbio, 25 metus Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija organizuoja tarptautinį estafetinį bėgimą, į kurį kasmet įsitraukia vis daugiau įvairaus amžiaus entuziastų. Šiemet bėgime iš viso dalyvauja 41 bėgikas, tarp jų ir Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tyoei Shigeeda, 13 Latvijos ir 27 bėgikai iš Lietuvos. Kaip ir kasmet, „Baltijos kelio“ bėgime dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės Sporto mokyklos sportininkai. Pasiryžimą dalyvauti akcijoje pademonstravo ir 13 dviratininkų, iš kurių dešimt rugpjūčio 21 dieną ketina pasiekti Taliną.

Vienas iš bėgime dalyvaujančių aistruolių – Bronius Povilas Saulis – tikras tarptautinio estafetinio bėgimo „Baltijos kelias“ veteranas. 25-ąjį kartą bėgime dalyvaujantis Rokiškio savivaldybės gyventojas džiaugiasi, kad sveikata iki šiol nepaveda ir jis gali nevaržomai dalyvauti bėgime. Prisimindamas pirmąjį „Baltijos kelio“ bėgimą, užkietėjęs bėgikas pasakojo, jog pirmame bėgime iš viso dalyvavo 5 asmenys, ir džiaugėsi, kad šis skaičius iki šių metų gerokai padidėjo. Paklaustas, ar toks ilgas kelias nevargina, ponas Bronius šyptelėjęs pasakė, kad tai tikras malonumas ir su nekantrumu kiekvienais metais laukia šio bėgimo.

Kaip ir kasmet, pavargusius, bet puikios nuotaikos bėgikus Avižienių seniūnijoje (prie Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono ribos) pasitiko Vilniaus rajono savivaldybės atstovai. Jie pasveikino estafetės dalyvius ir perdavė linkėjimus nuo Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst, padėkojo už gražios ir ne tik visai Lietuvai reikšmingos tradicijos puoselėjimą.

Tam, kad bėgimo entuziastai pailsėtų ir įgautų jėgų, savivaldybė paruošė vaišių stalą su karštais kibinais, bėgikai galėjo atsigaivinti vandeniu.

Šiemet tai 25-asis jubiliejinis bėgimas. Siekiant paminėti šią sukaktį, bėgimo metu į tam skirtas kapsules prie miestų ir rajonų  įsimintiniausių vietų yra renkama žemė. Surinktą žemę su aprašu žadama po vieną perduoti visų trijų Baltijos valstybių nacionaliniams muziejams.

www.vrsa.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: