Pradinis / Mūsų augintiniai / Mokome augintinį dresūros komandų: kokių klaidų vengti ir kaip tinkamai skatinti

Mokome augintinį dresūros komandų: kokių klaidų vengti ir kaip tinkamai skatinti

„Žmonių dėmesys augintinių dresavimui kasmet vis labiau auga. Dažniausiai jie kreipiasi į dresuotojus siekdami išmokyti šunį bendrųjų paklusnumo komandų ir taip palengvinti savo kasdienybę, nes su dresuotu šunimi yra patogiau gyventi, jis yra gerai valdomas, nekelia grėsmės aplinkiniams“, – teigia dresūros specialistas ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytojas Martynas Gustaitis.

Dresuotojas Martynas Gustaitis su augintiniu
Dresuotojas Martynas Gustaitis su augintiniu

Būsimiesiems gyvūnų prižiūrėtojams dėstantis ir daugiau kaip 10 metų šunų dresūra užsiimantis Martynas teigia, kad pagrindinių paklusnumo komandų kiekvienas šeimininkas gali išmokyti šunį ir be specialistų pagalbos, tačiau labai dažnai dresuojant savarankiškai neišvengiama klaidų, kurios kliudo pasiekti rezultatų. M. Gustaitis išskiria tris dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurių turėtume vengti.

Pernelyg dažnas komandų kartojimas

Anot dresuotojo, tai dažniausia klaida, kurią daro beveik kiekvienas augintinio šeimininkas. Reiktų atsiminti: jeigu siekiame šunį išmokyti komandos, jam reikia ją liepti atlikti tik vieną kartą. Jeigu šuniui kartojate daug kartų, pavyzdžiui, komandą „sėdėt“, jam ta komanda pradeda atrodyti nuobodi ir nenaudinga. Beje, atidėliojimas atlikti komandą greitai šuniui tampa įpročiu, kurį pakeisti labai sunku.

Ne laiku atliktas paskatinimas

Reiktų atminti, jog negalima šuniui duoti skanėsto už netaisyklingai atliktą komandą. Mes turime skatinti šunį tik sulaukę veiksmo, kurio prašėme. Taisyklingas paskatinimas atliekamas per pusę sekundės. Taigi turime reaguoti labai greitai. Jeigu užtrunkame ilgiau ir tik tada paskatiname, šuo per tas kelias sekundes gali pakeisti padėtį. Beje, komanda visada turi būti kartojama tiksliai ir jokiu būdu negalima keisti komandos frazės. Pavyzdžiui, jeigu mokome komandos „sėdėt“, tai negalime keisti ir liepti „sėst“.

Skatinimo priemonės

Daugelis yra įpratę už tinkamai atliktą komandą šunį skatinti įvairiais mažais skanukais. Karštą dieną skanėstų davimas šuniui nėra pats geriausias skatinimo būdas. Geresnis variantas –  skatinti žaislu, nes šuniui žaisti norisi visą laiką. Galima net pasirungti su šuniu dėl žaislo, tačiau gyvūnas visada turi laimėti. Jei šunį skatinate maistu, tai jis prieš treniruotę turi būti alkanas. Labai svarbu skanėstą paduoti snukio aukštyje. Jeigu duosime ne snukio aukštyje, šuo visą laiką keis padėtį, o jis neturi keisti pozicijos tol, kol jam skiriame kitą komandą.

M. Gustaitis teigia, jog lengviausiai dresuojamos šunų veislės yra tos, kurios orientuotos į žmogų, jo apsaugą. Tai vokiečių aviganiai, belgų aviganiai, rotveileriai, dobermanai. Dresavimo sėkmė priklauso ir nuo individualių šuns savybių. Beje, jeigu reiktų rekomenduoti šunį šeimai su vaikais, tai būtų labradoro retriveris. Anot dresuotojo, šis šuo itin draugiškas, sutaria su visais ir yra puikiai dresuojamas.

Martynas Gustaitis vaizdo pamokoje demonstruoja, kaip reiktų tinkamai skatinti savo augintinį ir mokyti pagrindinių komandų – „pas mane“, „sėdėt“, „gulėt“. Nereiktų nusivilti, jei iš pirmo karto nepavyksta. Visiškai paruošti keturkojį bendrajam paklusnumo kursui užtrunka apie pusę metų.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top