Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / 15 metų liaudiško šokio ritmu

15 metų liaudiško šokio ritmu

15-asis gimtadienis su daugiau nei 150 smagiausius šokius trypiančių svečių. Sunku įsivaizduoti? Jei tik gegužės 13 dieną būtumėte užsukę į Smilgių etnografinę sodybą, tai būtumėte išvydę savo akimis. Smilgių kultūros centro vyresniųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Smilgė“ (vad. Nijolė Vidžiūtė) švęsdama savo veiklos sukaktį į Panevėžio rajoną sukvietė gausų būrį svečių iš įvairių Lietuvos vietovių.

Liaudiškų šokių grupė „Smilgė“

Dauguma kolektyvų jau pratę, kad vėlyvą pavasarį liaudiško šokio mėgėjus sukviečia šalies suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių šventė „Šokis – kaip vaivorykštė: kiekvienas jį supranta savaip“. Renginys organizuojamas siekiant puoselėti lietuvių tautinį šokį, Dainų švenčių tradicijas.

„Pusantro šimto žmonių gegužės mėnesį smagiausiais ritmais trypia Smilgių etnografinės sodybos scenoje. Norisi padėkoti  Smilgių kultūros centro direktorei Linai Narkevičienei, kad ji ne tik svetingai priima tokį gausų būrį šokėjų, bet ir gelbsti renginį organizuojant“, – sakė Smilgių kultūros centro vyresniųjų žmonių liaudiškų šokių grupės „Smilgė“ vadovė Nijolė Vidžiūtė.

Būtent šventės „Šokis – kaip vaivorykštė: kiekvienas jį supranta savaip“ metu Smilgiai tampa dažnai gastrolėse prasilenkiančių kolektyvų susitikimo vieta, bendraminčių kūrybos atrama ir įkvėpimu. Retas kultūros centras Panevėžio rajone gali pasidžiaugti tokio dydžio jau tradicija tapusiu liaudiškų šokių kolektyvų renginiu. Tai savo sveikinimo kalboje pabrėžė ir Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, ir LR Seimo narė Guoda Burokienė.

„Smilgių kultūros centro ir Nijolės organizuojamoje liaudiškų šokių šventėje stengiuosi dalyvauti kasmet. Ne tik esu nuolatinis lankytojas, bet ir turiu savą vietą žiūrovų salėje, – džiaugdamasis tradicijomis kalbėjo A. Pocius.  – Ką gali žinoti, gal ir į kolektyvą įsiliesiu. Kolega, tarybos narys Donatas Tumas, jau rodo puikų pavyzdį.“

Šiais metais tradicinis renginys ypatingas – padabintas prasmingu jubiliejumi, žyminčiu kolektyvo brandą. Vyresniųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Smilgė“ jau 15 metų garsina Smilgius bei Panevėžio rajoną ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Dalyvavo 4-iose Pasaulio lietuvių dainų šventėje, nevengia pasirodyti kituose rajonuose, kaimyninėse gyvenvietėse ir džiugina vietinius gyventojus.

Sveikintojų būrys šeštadienio popietę susirinko gausus: Kėdainių rajono Truskavos kultūros centro pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Vermena“  (vad. Dainora Venslovienė), Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Svaja“ (vad. Dainora Venslovienė), Pasvalio kultūros centro Ustukių skyriaus vyresniojo amžiaus žmonių šokių grupė „Šėltinis“ (vad. Nida Sakalauskienė), Radviliškio kultūros rūmų vyresniųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Šėlmiai“ (vad. Edmundas Verpetinskas), Pakruojo kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Reketys“ (vad. Sigutė Malinauskienė), Kauno rajono Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Džiaukis“ (vad. Rasa Juzulėnienė),  Akmenės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Alsa“ (vad. Birutė Viktoravičiūtė). Kolektyvo nepamiršo pasveikinti ir artimiausi kolegos – Smilgių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Aušrinė“ (vad. Alvydas Čepauskas) ir „Smilgenė“ (vad. Audrius Dervinis), linijinių šokių grupė „Rožiniai ritmai“ (vad. Nijolė Vidžiūtė), Perekšlių padalinio meno mėgėjų kolektyvai ir darbuotojai, „Smilgės“ kolektyvo krikšto mama choreografė Zita Rimkuvienė bei Smilgių gyventojų bendruomenė. Daugiausia linkėta tęsti jau išmintą kūrybinį taką, nepritrūkti jėgų ir sveikatos, o dar po 15 metų į repeticijas vesti ne tik vaikus, bet ir anūkus.

„Jei šokti – tai smagiai, o jei smagu – tai iki ryto. O kad tikrai būtų smagu – dovanojame „Smilgės“ kolektyvui savo rankomis keptų keksiukų“, – sakydamas sveikinimo kalbą šmaikštavo Radviliškio kultūros rūmų vyresniųjų žmonių liaudiškų šokių grupės „Šėlmiai“ vadovas Edmundas Verpetinskas.

Tokį didelį kiekį kepinių vieniems smilgiečiams įveikti pasirodė per sunku. Tad po sveikinimų ir dovanų lietaus kaip svetingi šeimininkai „Smilgės“ kolektyvo nariai visus šventės dalyvius pakvietė pasidžiaugti nuostabiu oru, pasivaišinti ir neskubant prisiminti, kokia maloni yra šokėjų draugija. Vos pasigirdo pirmieji muzikos, tąkart jau estradinės, garsai, dauguma sėdėjusių prie šventinio stalo stojosi ir poromis ėmė suktis Smilgių etnografinės sodybos aikštėje. Tą popietę neliko nė vieno užsisėdėjusio vietoje.

„Štai ką reiškia, kai šokėjai švenčia“, – stebėdama aikštėje besisukančius šokėjus dieną apibendrino vadovė Nijolė Vidžiūtė.

Teksto ir nuotraukų autorė Arneta Matuzevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top