Kiekvieni metai su savimi atsineša skirtingas interjero tendencijas, kurias galima pritaikyti kuriant arba atnaujinant namų erdves. Neįprasti interjero sprendimai, dekoro elementai gali pagyvinti net ir minimalistiniu stiliumi įrengtą erdvę. Straipsnyje apžvelgiamos daugumai vis dar kiek neįprastos interjero kryptys: japandi ir boho. Taip pat dalijamasi idėjomis, kaip suderinti tai, kas iš pažiūros nesuderinama, kaip ir kur ieškoti įkvėpimo, norint atnaujinti namų interjerą.

Japandi – skandinaviško ir japoniško stiliaus dermė
Reikia sutikti, kad japandi stilius skamba egzotiškai. Tai dviejų kontrastingų stilių samplaika, kurioje dera tiek japonų vertinamas minimalizmas, tvarumas ir kokybė, tiek skandinaviškas paprastumas, žemės spalvų tonai, funkcionalumas. Dauguma interjero dizainerių vienbalsiai sutaria: japandi stilius netruks užkariauti drąsių, subtilų minimalizmą dievinančių asmenybių širdis.
Japandi – gamtos grožį ir vertę akcentuojantis interjeras, tad čia dominuoja natūralūs žemės atspalviai. Puikus pasirinkimas galėtų būti baldai Kaune – čia rasite baldus, pagamintus iš medžio, akmens masės, keramikos, lino ir kitų natūralių audinių. Japandi interjerui būdingos visos gamtoje aptinkamos spalvos (rusvos, pilkos, rausvos, gelsvos), kurios simbolizuoja ramybę, harmoniją, rimtį. Baldų Kaune ekspozicija – pasižvalgykite fizinėje arba internetinėje parduotuvėje ir išsirinkite japandi interjerui tinkamiausius baldus.
Kaip jau buvo minėta anksčiau, japandi stilius neatsiejamas nuo tvarių alternatyvų. Todėl svarbų vaidmenį čia atlieka rankų darbo, pinti akcentai, taip pat natūralios medžiagos, kurios savo estetinę ir funkcinę vertę išsaugos daug metų. Patartina laikytis „saikas – išminties matas“ principo, kuris padės namų erdvės neperkrauti, apsaugos nuo neskoningų ir pigių sprendimų.
Boho – laisve, meniškumu, įvairove dvelkiantis stilius
Boho – japandi interjero priešingybė, neturinti aiškių principų ir taisyklių, dvelkianti meniškumu, netradiciškumu. Boho stilius dažno pavadinamas aristokratišku, nes derina įvairius stilius, yra prabangus, smulkmeniškai apgalvotas. Tokiame interjere dominuoja ekologiniai ir etnologiniai motyvai, toleruotinas ir kičo elementas. Tačiau jis turėtų būti pagrįstas ir estetiškas.
Boho interjeras pabrėžia praeities ir daiktų, turinčių istoriją, svarbą. Vadinasi, tokiame interjere puikiai tiks antikvariniai ir vintažiniai daiktai: nuo tarpukario dizaino komodos iki seniai „nebemadingo“ laikrodžio. Taip pat boho interjere savo vietą gali rasti medžioklės trofėjai – ragai, iškamšos, kaukolės, kailiai. Visi šie akcentai atrodys unikaliai, ypač jei bus tinkamai pritaikyti skirtingoms erdvėms. Boho interjere dominuoja švelnūs pasteliniai atspalviai, natūralios medžiagos, gyvi ar dirbtiniai augalai.
Apibendrinant dera pasakyti, kad japandi ir boho stiliai tiks ir patiks tiems, kurie mėgsta netikėtus sprendimas, yra pasiilgę įvairovės, tačiau kartu vertina tvarumą, kokybę, funkcionalumą. Prisiminkite – net menkiausias namų interjero pokytis gali atnešti džiugių permainų į jūsų gyvenimus. Drąsių eksperimentų!
Partnerio turinys