Pradinis / Kūrybos podiumas / 2022 metų „Kūrybos podiumas“: unikalios kolekcijos ir žinomi veidai

2022 metų „Kūrybos podiumas“: unikalios kolekcijos ir žinomi veidai

Liepos 23-iąją, šeštadienį, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode įvyko aštuntus metus gyvuojantis renginys „Kūrybos podiumas“. „Kvapų nakties“ programos dalimi tapusiame renginyje šiemet buvo pristatytos šešios Lietuvos kūrėjų drabužių ir aksesuarų kolekcijos. Jame buvo galima išvysti ir nemažai žinomų žmonių.

„Kūrybos podiume“ savo kolekcijas pristatė daugiau nei 9 kūrėjos. Dalis kolekcijų buvo jungtinės – sukurtos dviejų ar daugiau autorių. Kolekcijomis grožėjosi būrys žiūrovų, tarp jų Ingrida Kazlauskaitė, Karolis Murauskas, Viktorija Malanova, Beta Rumšienė, žinomi Kauno verslininkai.  Kolekcijų pristatymo modeliais tapo ir televizijos laidų vedėja Gerda Žemaitė bei daugiau nei 100 tūkst. sekėjų socialiniuose tinkluose turintis tinklaraštininkas Alex Monaco. 

Prekių ženklo „Maži dideli“ įkūrėja Edita Gajauskienė ir jos sesuo tautodailininkė Elvita Šeputaitė pristatė kolekciją „Mano rankose visas pasaulis“. Tai antroji prekių ženklo „Maži dideli“ lininių gaminių kolekcija. E. Gajauskienės kurtas originalias linines sukneles ir nešiokles šiemet puošia autoriniai tautodailininkės E. Šeputaitės karpiniai, sukurti pasitelkiant lietuvių tautodailės motyvus. Kolekcija sukurta remiantis tvarios mados idėja. Lininės nešioklės ir suknelės siuvamos iš natūralių ir kokybiškų audinių. Kolekciją demonstravo Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salės moterų vokalinis ansamblis „Vija“ ir modeliai, neabejingi lino gaminiams.

Renata Marcinkevičienė pristatė kolekciją „Kaja“. Dar vaikystėje, paėmusi adatą ir siūlą bei spalvotus pieštukus į rankas, Renata suprato, kad ji tikrai bus kūrėja. Kūryba prasidėjo nuo pirmųjų popierinių lėlių ir jų spalvotų drabužėlių, o septynerių ji jau turėjo pirmąją mamos dovanotą vaikišką siuvimo mašiną. Visą vaikystę Renata buvo vietoje nenustygstanti, smalsi, norinti viską išbandyti, mokėti ir paragauti. Tad, paragavusi ne vienos profesijos savo vingiuotame kelyje ir sudėvėjusi ne vieną porą medinių klumpių, šiandien ji yra žinanti, ko nori, ir tvirtai ant žemės stovinti drabužių dizainerė, stilistė bei kūrėja. Pagrindinis jos gyvenimo kredo yra „Džiaugtis ir nešti džiaugsmą“, tad ir jos kolekcija vadinasi „Kaja“ – išvertus iš etruskų kalbos šis pavadinimas reiškia „aš džiaugiuosi“.

„Romarikos šilko namai“ kartu su Veliuonos kultūros centru pristatė vasaros kolekciją „Muzika – mėlynieji saulės atspindžiai“. Unikalumo kolekcijai suteikia rūbų dekoras, atliktas senosios fotografijos technika – cianotipija. Rūbus demonstravo merginos ir moterys, kurioms jie ir buvo sukurti. Kolekcijos pristatymo metu skambėjo Antonijaus Vivaldžio „Vasara“. Vieną šio kūrinio dalies fragmentą atliko daugybės konkursų laimėtoja smuikininkė Ugnė Preimonaitė.

Prekių ženklo „Daiva kuria“ įkūrėja Daiva Piličiauskienė pristatė džinsinių švarkų kolekciją „Gyvybės spalvos“.

„Nuo seno žmogaus santykis su gamta buvo labai glaudus. Kalnai, medžiai, akmenys, gyvūnai, upės, ežerai – tai gamtoje veikiančios galios. Žmogus gyveno išlaikydamas harmoniją su gamta. Šiandien santykiai tarp žmogaus ir gamtos yra pasikeitę. Žmogus iš gamtos vis daugiau reikalauja, be gailesčio eikvoja jos išteklius. Šia kolekcija noriu pakviesti atsigręžti į mus supančią gyvąją gamtą. Akcentuoti vartotojiškumo mažinimą ir galimybę seną paversti nauju, dar nematytu, originaliu“, – sakė kūrėja.

Edita Baranovič, prekių ženklo „Mėnulio ežerai“ įkūrėja, pristatė kolekciją „Rytas, vakaras ir truputį romantikos“. „Šiuolaikiniame pasaulyje moteris turi daug vaidmenų: dukra, mama, žmona. Kiekvienas vaidmuo yra svarbus moters pasauliui. Ir tik ji pati gali nuspręsti, kokia nori būti šiandien. Ši kolekcija sukurta tam, kad kiekviename etape moteris jaustųsi nepakartojama“, – kalbėjo kūrėja. Kolekciją padėjo kurti jos mokinės Aurelija Okunytė, Viltė Lumpickaitė, Brigita Juzėnaitė ir Viktorija Lukošiūtė. Kiekviena pristatė po vieną savo darbą.

Gėlių dizainerė Aurelija Vainauskaitė-Zapasnikė ir prekių ženklo „AteNora Accessories“ įkūrėja Svetlana Šliževičienė, kurianti unikalius rankų darbo papuošalus, sujungė savo talentus bei kūrybines idėjas ir pristatė bendro darbo vaisių – nuotakoms skirtą kolekciją „Švytinti širdis“. Anot kūrėjų, suknelė turėtų pabrėžti moters asmenybę, o ne ją užgesinti. Savo kolekcija jos pademonstravo, kaip pabrėžti asmenybę išskirtiniais aksesuarais.

Kaip ir ankstesniais metais, neįprastu podiumu didžiausiame Lietuvoje rožyne žengė įvairiausių profesijų, amžiaus ir kūno sudėjimo moterys. Renginio organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė netradicinį modelių pasirinkimą grindžia siekiu griauti stereotipus ir moterų nusistatytas nepagrįstas ribas. „Pristatymo modeliais tampa skirtingų kartų ir įvairiausių sričių atstovės – nuo studenčių iki stambių verslų savininkių. Stengiamės į šventę suburti ne tik profesionalius modelius, bet ir visas, norinčias išbandyti naują amplua, nes kiekviena moteris yra nuostabi ir verta podiumo tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme“, – teigė organizatorės.

Tokią idėją itin palaiko ir televizijos laidų vedėja, „TV pagalbos“ žurnalistė Gerda Žemaitė, nustebinusi žiūrovus įspūdingu nuotakos įvaizdžiu. „Idėja tiesiog nuostabi! Kiekviena moteris, nepaisant amžiaus ar kūno sudėjimo, yra verta podiumo. Mes visos norime puoštis, būti gražios ir pasitikėti savimi. O dėl to, kad esame skirtingos, tik įdomiau. Apskritai, daug pasaulyje gerai žinomų prekių ženklų modeliais kviečia būti vyresnes ir apkūnesnes moteris. Ir, manau, tai labai gerai“, – sakė G. Žemaitė.

Dalyvauti renginyje žinomą moterį paskatino ir noras palaikyti lietuvių kūrėjus, kurių darbais itin žavisi. „Pastebėjau, kad lietuviai labai talentingi kūrėjai, daug dėmesio skiria kokybei. Man labai patinka keletas lietuviškų prekių ženklų, jų drabužius ir aksesuarus be galo mėgstu. Turbūt apie trečdalį mano garderobo sudaro lietuvių kurti rūbai. „Kūrybos podiumo“ renginiuose atradau ne vieną mane žavintį prekių ženklą“, – kalbėjo Gerda.

Podiumu žengė ne vien moterys – pirmąkart tokio vaidmens ėmėsi populiarus tinklaraštininkas Alex Monaco. Jis tapo vienu iš vestuvinės kolekcijos pristatymo modelių. „Esu gavęs tokių pasiūlymų ir anksčiau, tačiau netikėjau kūrėjais, kurie prašė eiti podiumu. Bet šis kartas kitoks. Sužinojęs, kas pristatys savo kolekcijas, supratau, kad privalau dalyvauti renginyje“, – sakė žinomas vyras.

Jį itin žavi kelių lietuvių dizainerių, tarp jų ir Kęstučio Lekecko, kūryba. Renginyje A. Monaco puošė būtent K. Lekecko kurtas tvarus kostiumas iš kolekcijos „Re-created“, už kurią kūrėjas 2021 metais buvo įvertintas aukso medaliu pasaulinio lygio konkurse „A’ Design Award & Competition“, kasmet pritraukiančiame apie 50 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio. Šis apdovanojimas yra didžiausias, prestižiškiausias ir įtakingiausias dizaino srities apdovanojimas pasaulyje, rodantis dizaino produkto išskirtinumą, itin aukštą kokybę.

„Mane visada domino drabužių kūrėjai, dizaineriai, tačiau į juos žiūrėjau kitaip. Mane labiau įkvėpė jų užsispyrimas, būdai siekti tikslų. Tai suteikia tikėjimo savo darbuose“, – sakė A. Monaco.

Jo manymu, visiems pradedantiesiems kūrėjams ir norintiems sukurti sėkmingus verslus svarbu mokytis tikslų siekimo paslapčių. „Dažnai girdime sakant, kad svarbiausia – atrasti savo tikslą, hobį ar aistrą, tačiau kas iš to, jei nežinai, kaip siekti tikslų? Todėl skatinu žmones mokytis to ir jiems padedu“, – kalbėjo tinklaraštininkas.

Paklaustas apie aprangos svarbą vyrui kuriant įvaizdį, A. Monaco teigė: „Vyrui nereikia prižiūrėti savęs taip, kaip tai daro Madonna. Tačiau privaloma būti pasitempusiam. Būtent pasitempę vyrai sulaukia moterų dėmesio. Mažai kas supranta, kad vyro sėkmė priklauso nuo to, ar jis yra pasitempęs dvasiškai, intelektualiai ir išoriškai.“

„Kūrybos podiumo“ organizatorės dėkoja VDU Botanikos sodui, renginio akimirkas įamžinusiems fotografams, dekoracijomis pasirūpinusiai įmonei „Velvet“ (FB „Velvet dekoro nuoma“), kūrėjams, modeliams, vizažistams ir plaukų stilistams.

Loretos Kondratės, Jono Petronio ir Gustinos Keturakytės nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top