Pradinis / Renginiai, pramogos / 8-asis tarptautinis jaunųjų vokalistų konkursas „Muzikos talentų lyga 2022“ nusidažė Ukrainos spalvomis

8-asis tarptautinis jaunųjų vokalistų konkursas „Muzikos talentų lyga 2022“ nusidažė Ukrainos spalvomis

Sekmadienį pasibaigė visą savaitę trukęs 8-asis tarptautinis jaunųjų vokalistų konkursas „Muzikos talentų lyga“, pritraukęs apie 500 talentingiausių jaunųjų atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos, Belgijos, Izraelio ir net Ukrainos. „Nemeluosiu, iki paskutinės akimirkos nebuvome tikri dėl atlikėjų ukrainiečių atvykimo, todėl itin džiaugiamės, kad jie yra čia“, – pasakoja festivalio organizatorė Asta Bagdonavičienė.

Jautrus momentas, išreikštas muzika

„Jau ne vienerius metus džiaugiamės festivalio bendruomene: ji yra gausi ir įvairiapusė. Ne pirmus metus ryšį palaikome ir su ukrainiečių atlikėjais, mokytojais bei tėveliais. Todėl taip gera dabartinėmis aplinkybėmis pamatyti taip gerai pažįstamus veidus ir žinoti, kad jie saugiai pasiekė Lietuvą ir šią festivalio sceną“, – mintis dėsto renginio organizatorė.

Jautrus momentas buvo išreikštas ir muzika. Ukrainos delegacijos garbei nuo kėdžių pakilo visa salė: atsistojusi tarptautinė bendruomenė giedojo Ukrainos himną, o ukrainiečiai atsakė sudainuodami žymiąją Ukrainos stiprybės simboliu tapusią „Červona Kalyną“.

Ukrainiečiai tokį solidarumą itin vertina: jie dėkojo Lietuvai ir festivalio organizatoriams už tai, kad šios kelios dienos, praleistos Lietuvoje, iš naujo suteikė jėgų, tikėjimo ir ryžto siekti tokio gyvenimo džiaugsmo, kokį jie patyrė, svečiuodamiesi čia, Lietuvoje.

Apdovanoti ukrainietiškos dainos atlikėjų atvyko Ukrainos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Olena Kuzmenchuk. Ji Ukrainos vardu dėkojo, kad konkursas šiemet pasipildė „Ukrainietiškos dainos“ kategorija, ir džiaugėsi, kad Lietuvos jaunieji atlikėjai gausiai rinkosi dalyvauti šioje kategorijoje.

Aukščiausi apdovanojimai keliavo į lietuvių ir ukrainiečių rankas

„Grand Prix“ apdovanojimai, kuriuos pasidalino jaunieji atlikėjai iš Lietuvos ir Ukrainos, buvo išdalinti net penkiose konkursinėse kategorijose: tarp vaikų iki 12 metų, tarp 13–15 metų paauglių, 16+ metų amžiaus grupėje. Trofėjai keliavo ir į geriausiai lietuvišką bei ukrainietišką dainas atlikusiųjų rankas. 

Atlikėjus vertino gausi tarptautinė vertinimo komisija, kurią sudarė muzikos ir vokalo profesionalai: muzikos autorius ir aranžuotojas Gediminas Zujus, dainininkės ir vokalo pedagogės Rasa Kaušiūtė, Indrė Launikonytė, Asta Pilypaitė, Algė Matekūnaitė, Erlanda Tverijonienė, dainininkas Vladas Kovaliovas, operos solistas ir prodiuseris Saribek Sargsyan iš Lenkijos, operos solistas ir vokalo pedagogas Antanas Zakarauskas, pianistas Daumantas Slipkus, dainininkė Aldegunda, operos solistės ir vokalo pedagogės Laima Domikaitė ir Vida Taurinskaitė-Rukšienė, vokalo pedagogė Olga Dichyna iš Ukrainos, muzikos mokytoja ekspertė Diana Beržanskienė. 

Pakalbinti dalyviai ir pedagogai ypač gyrė šiltą festivalio, vykusio Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos prieigose, atmosferą, užburiančiai gražią sceną, garso kokybę ir organizatorių profesionalumą.

Geriausiai įvertintus pasirodymus Lietuvos televizijos žiūrovai galės išvysti per „LRT plius“ televiziją.

Bendradarbiavimas su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija

„Stabilus ir ilgalaikis bendradarbiavimas su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija ir jos bendruomene leidžia pasiūlyti dalyviams tai, kuo kiti konkursai ir festivaliai negali pasigirti, – kiekvienas pasirodymas yra profesionaliai nufilmuojamas, renginio grafika ir apipavidalinimas – tai studentų darbai, paruošti kartu su dėstytojais. Šiuo bendradarbiavimu mes labai džiaugiamės ir didžiuojamės“, – pasakoja renginio režisierė Regina Stadalnikaitė-Komžienė.

Savo ruožtu VTDK bendruomenė, įskaitant ir Studentų atstovybę, taip pat laiko savo dalyvavimą projekte prasmingu ir reikalingu. Studentų atstovybės prezidentė Goda Kiaunytė dalijosi mintimis: „Renginys iš tiesų išskirtinio grožio, čia tvyro puiki atmosfera, tad studentai mielai sutinka čia ne tik pritaikyti savo teorines žinias praktikoje, bet ir savanoriauja, prisidėdami prie renginio organizavimo.“

Organizatorių nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top