Pradinis / Lietuviai svetur / AIRIJA. Dublino lituanistinė mokykla „4 vėjai“ naujus mokslo metus pradėjo jau dvyliktą kartą

AIRIJA. Dublino lituanistinė mokykla „4 vėjai“ naujus mokslo metus pradėjo jau dvyliktą kartą

Šeštadienį, rugsėjo 5 d., „4 vėjų“ mokykla Dubline jau 12-ąjį kartą sukvietė mokyklinio amžiaus Airijos lietuvius ir jų tėvelius į Mokslo metų atidarymo šventę. Mokyklos koridoriuose buvo juntama šventiška atmosfera: mokiniai dalijosi vasaros įspūdžiais ir džiaugėsi mokyklos simboliais – vėjo malūnėliais, kuriuos jiems įteikė mokytojos.

Lituanistinė mokykla „4 vėjai“ įsteigta 2004 metais. Po 11 metų mokykla gali pasigirti trimis skyriais – Inchichore, Blachardstowne ir Droghedoje. Pastarasis moksleivius pradėti savo lietuvių kalbos tobulinimo kelionę šiemet pakvietė pirmąjį kartą.

„Šiemet sulaukėme labai daug mokinių, ypač ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus. Vien pirmokų Mokslo metų atidarymo šventėje susirinko daugiau nei aštuoniasdešimt. Dėl to nusprendėme atidaryti dar vieną mokyklos skyrių – jau trečiąjį. Jame sukvietėme mokytis ikimokyklinukus ir pradinukus“, – dėsto Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis. Mokslo metų atidarymo šventėje kiekvienas pirmaklasis gavo dovanų pirmoko pasą, simbolinį dokumentą, kurį dovanojo Švietimo ir mokslo ministerija.

Visus mokslo metus kiekvieną šeštadienį mokyklos mokytojai tris akademines valandas skirs vaikų lietuvių kalbos ugdymui. „4 vėjų“ mokykloje vaikai mokosi pagal Lietuvoje galiojančią bendrojo lavinimo lietuvių kalbos programą iš lietuviškų vadovėlių bei pratybų sąsiuvinių. Be lietuvių kalbos pamokų, mokiniai gali rinktis ir papildomas meninės ir etnokultūrinės krypties pamokas. Tiek į lietuvių kalbos pamokas, tiek į papildomus užsiėmimus integruojamos lietuviškos šventės, vaikai supažindinami su lietuviškais papročiais bei tradicijomis. Vis dėlto svarbiausias mokyklos tikslas – suteikti mokiniams galimybę bendrauti lietuviškai, mat to jie negauna besimokydami airiškose mokyklose. Aukštesniųjų klasių moksleiviai turi ir papildomą paskatą lankyti šią mokyklą – lietuvių kalbos egzamino rezultatas yra įtraukiamas į Airijos mokyklų brandos atestatus.

Rut Javič

Renatos Dapšytės ir Lauros Urbonavičienės nuotr.

1

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top